Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

7:0? Estonská média odveta nezajímá, kouč Sparty laxní výkon odmítá

Sport

  18:42
TALLINN (od našeho zpravodaje) - Z nedalekého přístavu bylo slyšet houkání trajektů a velkých obchodních lodí. Jinak byl na rozlehlém stadionu Kadrioru v Tallinnu až božský klid. Podobné kulisy jako při úterním tréninku sparťanských fotbalistů lze čekat i druhý den v odvetě 2. předkola Ligy mistrů.

Vítězslav Lavička foto: ČTK

Tam, kde loni Plzeň porazila místní Nome Kalju (4:0) a vykročila za postupem do play off Ligy mistrů, Sparta potřebuje dokončit první krok na cestě za svým snem.

Nemusí to být nic těžkého, protože před týdnem Levadii Tallinn porazila 7:0, čímž ze zápasu v Estonsku udělala formalitu.

PRVNÍ ZÁPAS

"K soupeři máme respekt, vždyť i u nás to dlouho bylo jedna nula. Než jsme soupeře zlomili v závěru poločasu, působil hodně houževnatým dojmem," zdůraznil trenér Vítězslav Lavička.

Pohodovější pohárovou odvetu však možná už asi ani nezažije. Na tiskovou konferenci dorazil z místních jen štáb estonské televize a od dlouhovlasé reportérky dostal jen jediný nesmělý dotaz. Pro česká média kouč odpovídal přece jen déle.

Jaké to je hrát pohárový zápas bez tlaku?
Přiletěli jsme s vědomím, že jsme si v prvním utkání udělali velmi slibný základ pro postup. Ale nejsme tady proto, že bychom ten zápas jen odehráli. Chceme navázat na domácí výkon, zvítězit a potvrdit postup.

Dokážete si představit, že by se souboj mohl zkomplikovat?
Takhle nepřemýšlíme. Nehrajeme jen za Spartu, ale i za český fotbal. Naším záměrem je odvést dobrou práci, poctivý výkon a zvítězit.

Kvůli zdravotním potížím či nabitému programu tady nemáte čtyři opory, dorazili jste jen se čtrnácti hráči do pole a dvěma brankáři. Budete šetřit ještě někoho dalšího?
Nikdy jsem hráčům neřekl, aby nehráli naplno. To v dnešním fotbale ani nejde. To by se nám hned vymstilo. Do zápasu půjdeme s plnou koncentrací a zaujetím.

David Lafata slaví jeden ze svých gólů proti Tallinnu.

Hlavní postavou pražského zápasu byl pětigólový David Lafata.

Ani hráči podvědomě nepoleví, když jdou do utkání s velkým náskokem? Navíc v Superpoháru jasně porazili i Plzeň.
Ten povedený start do sezony je dobrý pro naše zdravé sebevědomí, ale pořád je to jen začátek, jen první dvě utkání.

Musel jste euforii krotit?
Neřekl bych krotit. Jen jsme si naznačili, že vydařený vstup je povzbuzením do nového sezony, v níž nás čekají náročné zápasy. Na hráčích vidím, že po úspěšných výsledcích v oblacích nelétají.

Hned na začátku nového ročníku jste navázali na vydařené výkony z jarní části, možná jste je ještě vylepšili. Čekal jste to?
Mám dobrý pocit, že se nám daří pokračovat v tom, co nám šlo na jaře. I sami hráči cítí, že věci, na kterých pracují v tréninku a při zápasech je plní, tak fungují a přinášejí na úspěch.

V další části kvalifikace narazíte na lepšího z dvojice Ventspils - Malmö. Koho byste bral raději?
Přiznám se, že... Sám nevím, co od těchto týmů můžeme očekávat. Máme připravené materiály jak o Malmö, tak i o Ventspilsu. Po utkání v Tallinnu s kolegy Zdeňkem Svobodou a Jardou Hřebíkem do Lotyšska vyrážíme, abychom je viděli přímo v akci.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...