7. listopadu 2014 0:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Obrovské zklamání, tohle už se nesmí opakovat, soptil zklamaný Chovanec

Trenér Slovanu Bratislava Jozef Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slovanu Bratislava Jozef Chovanec. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Na Letnou se vrací rád, ale čtvrteční návrat Jozefu Chovancovi notně zhořkl. "Nemusíme se asi bavit, co za ta léta na Spartě cítím. Ale dnešní výsledek a výkon mi vzpomínky kazí," řekl kouč fotbalistů Slovanu Bratislava.

Slovenský šampion v zápase Evropské ligy na Spartě prohrál 0:4, jen v první půlhodině dokázal se soupeřem držet krok. Po prvním gólu odpadl.

„Nelituju, že jsem Slovan vzal. Proč taky? Nemám sebemenší důvod. Ale výsledky mě znepokojují,“ řekl Chovanec, jenž prohrál se Spartou i před dvěma týdny doma (0:3).

Co jste prožíval, kdy závěr se zvrhl ve sparťanskou exhibici?
Asi to, co většina našich fanoušků. Obrovské zklamání. Takový přístup na evropské úrovni má za následek jasnou porážku. Musíme si to vyhodnotit, říct si, co bylo špatně. To se nesmí opakovat.

Tiémoko Konaté (vlevo) se snaží obelstít Františka Kubíka.
Fotbalisté Sparty oslavují vstřelenou branku do sítě Slovanu.
Branislav Niňaj (vlevo) a Tiémoko Konaté.
David Lafata se raduje ze vstřelené branky.

Kde se stala chyba?
To je jednoduché. Za tři minuty dva góly a hotovo. Soupeři roste sebevědomí, my se topíme v problémech. První dva góly, ty jsme Spartě darovali. Podobně jako nedávno doma. Pak veškeré úsilí přichází vniveč. Máme problémy s tempem zápasu, s agresivitou, s rychlostí. Oba dva zápasy se Spartou v plné nahotě ukázali, jak na tom jsme.

Když jste Slovan před třemi týdny přebíral, čekal jste, že je až v takovém srabu?
To jsem nečekal.

Jaký je v současnosti největší rozdíl mezi vámi a Spartou?
V připravenosti hráčů na mezinárodní fotbal. Co stačilo na začátku sezony, tak v jejím průběhu, kdy se zápasy hromadí, prostě nestačí. Věřím, že se do konce podzimu podaří dojem vylepšit, i když času je málo.

ČTĚTE O UTKÁNÍ

Dva góly vám dal Lafata, kterého jste během svého posledního působení ve Spartě do konce roku 2011 neměl. Je vám líto, že jste ho tenkrát nezískali?
Já o něj bojoval dvě sezony, ale nebyla optimální situace ho získat, byli tady jiní útočníci. David je zabiják, to vidíte sami. Bral by ho každý trenér.

Užil jste si návrat na „svou“ Spartu?
Jsem rád, že lidi fandili, i když na můj vkus mohli trochu slušněji, ale to bych chtěl asi moc. Tady na Spartě je vždycky dobrá atmosféra.