21. června 2011 12:47, aktualizováno  20:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Villas-Boas skončil v Portu, je volný pro Chelsea

Andrés Villas Boas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrés Villas Boas. | foto: Reuters

LISABON Portugalský trenér André Villas-Boas rezignoval na svou funkci v Portu a následně se vyplatil ze smlouvy, kterou měl ještě na dva roky. Otevírá se tak cesta k jeho očekávanému angažmá v Chelsea, kde má připravenu tříletou smlouvu. Chelsea již zájem oficiálně potvrdila, a pokud se obě strany dohodnou, stane se Villas-Boas nejmladším koučem v současné Premier League.

Žádaný třiatřicetiletý Portugalec dnes podle národní agentury Lusa zaslal svému zaměstnavateli fax s rezignací a vzápětí na účet i požadovaných 15 milionů eur (362 milionů korun), což je smluvně dané odstupné, za něž ho klub musí uvolnit.

"Porto obdrželo od Andrého obnos požadovaný ve výstupní klauzuli v jeho smlouvě se zaměstnavatelem," uvedl portugalský mistr v prohlášení. Zároveň už jmenoval nového muže na své lavičce, kterým se stal dosavadní asistent Vitor Pereira.

Villas-Boas se stal po své první sezoně na lavičce Porta žhavým trenérským zbožím, vedle Chelsea se o něj zajímal i Inter Milán. Klub ze svého rodného města dovedl mladý Portugalec k domácímu double a také k triumfu v Evropské lize, což dokázal jako nejmladší kouč v historii.

Pokud se Villas-Boas skutečně stane nástupcem po sezoně odvolaného Carla Ancelottiho, vrátí se na Stamford Bridge po třech letech. V londýnském klubu, kde chytá česká jednička Petr Čech, už působil v letech 2004-2008 jako asistent svého krajana Josého Mourinha.

Strávil s ním také ročník 2008/09 v Interu, po němž se vydal na dráhu hlavního kouče. Nejprve trénoval Coimbru a rok nato přišlo úspěšné angažmá v Portu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!