Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

UEFA varuje hráče: Neslavte na hřišti s dětmi. Jsme na Euru, ne rodinné oslavě

Sport

  12:30
Vedení evropské fotbalové unie UEFA požádalo reprezentanty Francie, Německa, Walesu a Portugalska, aby případné vítězství v semifinále mistrovství Evropy neslavili na hrací ploše s dětmi. Podle ředitele turnaje Martina Kallena to není bezpečné.

Pepe slaví na hřišti s dcerkou. foto: Reuters

UEFA tak učinila poté, co svět obletěly fotky hráčů Walesu, jak se svými dětmi slaví čtvrtfinálové vítězství nad Belgií (děti na trávníku měli i hráči Portugalska po výhře nad Polskem). „Jsme na mistrovství Evropy, ne na rodinné oslavě,“ citovala agentura AP Kallena.

Podle něj by děti fotbalistů mohli ohrozit fanoušci při vniknutí na hřiště nebo pořadatelé pracující s technikou. „Stadion není nejbezpečnější místo pro malé děti. Jsou to hezké obrázky a nejsme zcela proti nim, ale opatrnost je na místě,“ přidal Kallen.

Velšan Taylor slaví se svými dětmi

„Čím dál častěji se stává, že rodinní příslušníci chtějí být s hráči na trávníku, ale někde musí být hranice. Dokážete si představit tu reakci, kdyby se něco stalo malým dětem? Co uděláte? Co řeknete? Proto musíme dodržovat určitá pravidla a na hřišti měli být jen lidé s příslušnou akreditací,“ prohlásil.

Portugalci zaplatí za fanouška na hřišti při ME pět tisíc eur

Portugalský fotbalový svaz zaplatí za svého neukázněného fanouška během mistrovství Evropy 5000 eur (135 tisíc korun). Muž vběhl ve čtvrtek v Marseille na trávník během prodloužení čtvrtfinále s Polskem. Předchozí incident s divákem na hřišti, který si dělal selfie s jednou z největších hvězdou celého Eura Cristianem Ronaldem po utkání s Rakouskem ve skupině, zůstal bez disciplinárních následků.

Disciplinární komise UEFA dnes vyměřila Portugalcům pokutu celkem 7000 eur. Pět tisíc za vniknutí diváka na trávník během utkání s Poláky a dva tisíce za zapálení světlic v hledišti.

Ronaldo a spol. polský tým vyřadili na penalty 5:3 a ve středečním semifinále se utkají s Walesem.

Autor:

Mohlo by vás zajímat