12. března 2014 20:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Uhrina potěšilo, že Lyonu chybí ostrostřelec: Šance vidím vyrovnaně

Trenér Plzně Dušan Uhrin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Plzně Dušan Uhrin | foto: MAFRA - Ladislav Němec

LYON (od našeho zpravodaje) Pro kouče fotbalové Plzně to byl nerovný boj s časem. "Měli jsme jen čtyři dny, abychom zapomněli na Spartu a připravili se na Lyon," řekl trenér Dušan Uhrin mladší před úvodním zápasem osmifinále Evropské ligy.

A povedlo se? Je ligová porážka na Spartě passé?
Snažil jsem se za zápasem udělat tlustou čáru, ale opravdu jenom snažil. Pořád totiž ve mně zůstává. Nechtěl jsem prohrát na Spartě a po takovém výkonu, jako jsme předvedli v prvním poločase. Ale musíme to hodit za hlavu, když se chceme na Lyon připravit co nejlíp.

Jaký je Lyon jako soupeř?
Je to výborné mužstvo, které má velkou tradici a hraje hodně útočně. Osobně se mi líbí třeba útočník Lacazette, jsou tam i další skvělí hráči. Bude to silný soupeř a čeká nás těžký zápas, ale neřekl bych, že to bude těžší než v minulém kole se Šachtarem.

ČTĚTE K TÉMATU

Co na Lyon vymyslíte?
Musíme jít do utkání stejně jako v Doněcku, kdy jsme celý zápas hráli jako jednotlivé mužstvo a nikdo nezaostával.

Lyonu budou chybět Gourcuff a Grenier. Bude to snadnější?
Jsou to dominantní hráči, ale nahradí je. Pravdou ovšem je, že na Greniera jsme se připravovali. Má opravdu skvělou střelu, kterou jsem snad u žádného jiného hráče neviděl. Snad ani u Ronalda ne.

Vy osobně už jste jeden francouzský tým vyřadil, před necelými osmi lety jste s Boleslaví porazil Marseille. Pamatujete?
Asi před rokem jsem koukal na sestřih a oživil jsem si, kdo tehdy dával góly, protože už jsem si to nepamatoval. Plzeň má teď více zkušeností než Mladá Boleslav a věřím, že je hráči využijí.

Tipnete si šance?
Padesát na padesát.

Ondřej Trunečka