4. srpna 2011 15:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úplatkářská aféra bude uzavřena už 18. srpna

Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | foto: ČTK

PRAHA Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) chce 18. srpna vynést konečný verdikt v kauze údajné korupce mezi týmy Olomouce a Bohemians Praha. Disciplinárka tak nehodlá čekat na rozhodnutí civilního soudu, který aféru odročil na polovinu září. Řekl to Petr Kovář z tiskového oddělení FAČR.

"Komise na dnešním zasedání rozhodla, že vyzve oba kluby, aby do 18. srpna, kdy je zasedání komise, doložily poslední důkazy, které chtějí dodat. A 18. srpna komise bez ohledu na to, že soud odročil případ na polovinu září, vynese verdikt," řekl Kovář.

Kauza vypukla poté, co loni na jaře prezident Bohemians Praha Karel Kapr oznámil, že před prvoligovým duelem v Olomouci v květnu 2009 zaplatil domácí klub soupeři 300.000 korun, aby vyhrál a dostal se do Evropské ligy. Peníze prý předal hanácký brankář Petr Drobisz.

O ÚPLATKÁŘSKÉ AFÉŘE ČTĚTE VÍCE

Komise se aférou už mnohokrát zabývala, ale zatím trestala střížkovský klub. Ten dostal souhrnný trest v podobě šesti milionů korun a odpočtu 20 bodů za to, že údajně nespolupracoval s komisí, nedodal relevantní důkazy a navíc odmítl nastoupit k loňskému duelu s Bohemians 1905. Později odvolací a revizní komise snížila odečet na 15 bodů.

Na základě nových skutečností disciplinárka případ letos znovu otevřela a její předseda Jiří Golda chtěl již na konci června vynést verdikt. Ostatní členové komise ho ale přehlasovali. Komise dnes také zamítla žádost pražské Slavie o prominutí zbytku trestu za výtržnosti fanoušků při květnovém nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí.

Tým z Edenu tak bude muset i zápas třetího ligového kola příští týden s Příbramí odehrát bez diváků. Duel semifinále Ondrášovka Cupu zůstal po poločase nedohraný, neboť slávističtí příznivci v přestávce zaútočili na klubové vedení, kterému vyčítali tehdejší existenční finanční problémy pražského celku.

Zápas byl zkontumován a Slavie dostala peněžitou pokutu 750 tisíc korun a tři nejbližší soutěžní domácí utkání musela odehrát před prázdným hledištěm. Dvě třetiny trestu už si odpykala na konci minulé sezony shodou okolností právě proti Příbrami a Bohemians 1905.

ČTK