Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

84. minuta
Uruguay
Na přihrávku do pokutového území jen těsně nedosáhl Diego Forlán, nejaktivnější muž zápasu.
83. minuta
Uruguay
S blížícím se závěrem základní hrací doby začínají být o mnoho aktivnější hráči z Uruguaye.
81. minuta
Do konce úvodní devadesátiminutovky zbývá necelých deset minut. Vypadá to, že by se diváci znovu mohli dočkat prodloužení.
79. minuta
Uruguay
Po ruho byl míč chvíli mimo kontrolu obránců a brankáře Ghany, ale než se k němu útočící hráči přiblížili, zmocnil se ho Kingson.
78. minuta
Uruguay
Další nebezpečný přímý kop z kopačky Forlána. Do zakončení se dostal Suárez, svou střelu tlačil k tyči, ale tam dominoval brankář Ghany.
75. minuta
Do konce zápasu zbývá ještě patnáct minut hrací doby. Skončí-li duel nerozhodně, bude se prodlužovat.
71. minuta
Uruguay
Suárez se ocitl ve velké šanci, ale jeho střela bodlem neměla gólové parametry. Brankář Kingson ji vyrazil nad břevno.
67. minuta
Ghana
Boateng se ve vápně ocitl na zemi a dožadoval se pokutového kopu. Faul to nebyl, hráč mohl být rád, že neobdržel žlutou kartu za simulování.
66. minuta
V JAR se konečně hraje útočný fotbal. Diváci se dobře baví, hra již tolik není svázána taktikou.
63. minuta
Uruguay
Obrovskou brankovou příležitost měl Suárez. Na zadní tyči se ocitl zcela sám, ale centrovaný míč poslal z voleje jen do boční sítě brány.
61. minuta
Uruguay
Neposedný míč přeskočil přes nohy Kingsona k jeho štěstí jen do zámezí. Z následného rohu hráči z Uruguaye nic nevytěžili.
58. minuta
Ghana
Velmi nebezpečnou střelu z hranice pokutového území vyslal v jedné z brejkových situací Gyan, ale jeho střelu Muslera vyrazil.
55. minuta
Uruguay

Přímý kop zahrával stejně jako všechno předchozí na straně Uruguaye Diego Forlán. Tentokrát však volil přímou střelu a udělal dobře, jeho pokus totiž doplachtil až za záda brankáře Kingsona, který reagoval pouze na první pohyb míče, který se ale během letu změnil.

• Uruguay - Ghana (gól Forlána)

Uruguay - Ghana (gól Forlána) / Autor: Reuters

55. minuta
gól
Je vyrovnávo! Uruguay dává gól!
53. minuta
Ghana
Ghanský rychlý protiútok zastavil nepřesnou přihrávkou Boateng.
49. minuta
Ghana
Boateng ukořistil míč, poslal ho do vápna, ale před Gyanem zasáhl jeden z obránců Uruguaye.
46. minuta
Ghana
Začal druhý poločas této čtvrtfinálové bitvy. Ghana nad favorizovaným soupeřem vede 1:0.
45. minuta
důležité
První poločas je u konce.
45. minuta
Ghana
Muntari se ocitl v prostoru mezi půlící čarou a pokutovým územím. Dlouho hledal spoluhráče, kterému by přihrál, když se mu ale nikdo nenabídl, tak vypálil a jeho střela překvapivě zapadla do sítě.
45. minuta
gól
Ghana dává gól!

Nepřehlédněte

Uruguay:
Muslera - Fucile, Victorino, Lugano, M. Pereira - Ríos, Pérez, Á. Fernandez - Cavani, Forlán, Suárez

Ghana:
Kingson - Sarpei, Mensah, Vorsah, Pantsil - Muntari, K.-P. Boateng, Annan, Asamoah, Inkoom - Gyan

Rozhodčí: Benquerenca (Portugalsko) - Cardinal (Portugalsko), Miranda (Portugalsko)