K úvodní pětačtyřicetiminutovce rozhodčí přidá další dvě.
S krásným centrem naložil Boateng velmi efektně. Položil se do vzduchu, ale nůžkami zamířil jen vedle tyče brány Uruguaye.
Fucile z Uruguaye byl dlouho ošetřován po nepříjemném dopadu na zem. Zdá se však, že bude po krátké přestávce ve hře pokračovat.
Uruguay
Standardní situaci Uruguaye zahráli její fotbalisté velmi špatně. Forlál poslal rozběhnutému Pereirovi přiliš prudkou přihrávku a ten balón nestihl.
38. minuta
Uruguay
Kapitán Uruguaye Lugano musel předčasně pro zdravotní potíže opustit hřiště. Jeho místo zaujal Scotti.
34. minuta
Ghana
Včasným vyběhnutím zastavil rozvíjející se akci brankář Muslera.
33. minuta
Po půl hodině hry je stav nerozhodný 0:0. Jihoameričané dobývají obranu soupeře postupně, zatímco fotbalisté Ghany těží z brejků, doposud však neúčelně.
31. minuta
Ghana
Ukázkový přechod do útoku předvedli fotbalisté Ghany. Nádhernou akci a obhazovačku dvou obránců v podání Boatenga dokončil po jeho přihrávce Gyan střelou těsně vedle tyče.
29. minuta
Uruguay
Rohový kop řešený na krátkou vzdálenost hráči Uruguaye nevyřešili vůbec ideálně.
26. minuta
Uruguay
Velkou šanci Urguaye neproměnil Suárez, který si ve vápně udělal prostor. Jeho velmi povedenou střelu ale ještě lepším zákrokem zlikvidoval brankář Kingson.
25. minuta
Uruguay
Po velké chybě při rozehrávce Ghany měl dobrou příležitost vystřelit nebo přihrát Forlán, ale raději se pustil do kliček a o míč přišel. Když pak k němu doputoval podruhé, svou střelu nezamířil mezi tyče.
24. minuta
Uruguay
Z velké vzdálenosti zahrával přímý volný kop Forlán. Jeho střela proletěla pokutovým územím až do zámezí. Nikdo z jeho spoluhráčů ji tečovat nedokázal.
18. minuta
Ghana
Hodně co ohánět se měl brankář Kingson v dosud nejnebezpečnější situaci před jedním z brankářů. Rohový kop Forlána omylem poslal do prostoru vlastní branky Mensah. Gólman však reflexivně míč vyrazil.
17. minuta
Uruguay
Forlán přebral na polovině hřiště a vydal se sám do dvojice obránců, Mensah ale jeho nadějný únik zastavil odkopem na roh.
13. minuta
Uruguay
Přímý kop zahrával Forlán a ve vápně našel Lugana, ale ten hlavičkoval zpět, a z celé tak nakonec situace nevyplynulo brankové ohrožení
10. minuta
Uruguay
Pérez vyslal dlouhý centrovaný míč na Suárez, ale byl příliš dlouhý a v poklidu si pro něj došel brankář Ghany Kingson.
8. minuta
Ghana
Přímý kop Muntari obrana odvrátila před pokutové území, kde číhal Boateng, ovšem ten netrefil branku.
5. minuta
Uruguay
První rohový kop zahráli taktéž fotbalisté z Jižní Ameriky. Diego Forlán tlačil míč přímo tyči, ale tam ho poslal do bezpečí jeden z obránců.
4. minuta
Uruguay
Nadějný přechod do útočné fáze zápasu pokazil nepřesnou přihrávkou Diego Forlán.
3. minuta
Uruguay
První ofsajd zápasu. Byl v něm chycen útočník Argentiny Suárez.

Nepřehlédněte

Uruguay:
Muslera - Fucile, Victorino, Lugano, M. Pereira - Ríos, Pérez, Á. Fernandez - Cavani, Forlán, Suárez

Ghana:
Kingson - Sarpei, Mensah, Vorsah, Pantsil - Muntari, K.-P. Boateng, Annan, Asamoah, Inkoom - Gyan

Rozhodčí: Benquerenca (Portugalsko) - Cardinal (Portugalsko), Miranda (Portugalsko)