Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš

jen za 89 Kč/měsíc

Uspěli i bez vyloučeného kouče. Teplice překvapivě porazily Mladou Boleslav

Jakub Mareš slaví jeden ze svých dvou gólů do sítě Boleslavi foto: Ondřej BičištěMAFRA

TEPLICE - Fotbalisté Mladé Boleslavi ve středeční dohrávce čtvrtého kola první ligy nečekaně prohráli 0:2 v Teplicích. Zatímco středočeský celek promarnil šanci snížit náskok druhé Plzně na jediný bod, Severočeši se díky dvěma gólům Jakuba Mareše na čtvrtý pokus v sezoně dočkali prvního domácího vítězství. Utkání se mělo původně uskutečnit v srpnu, ale kvůli problémům Mladé Boleslavi při cestě z předkola Evropské ligy v Kazachstánu bylo odloženo.
  20:09

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)
Branky:
4. a 37. J. Mareš. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Jeřábek, Shejbal, Řezníček, Vondrášek, Kodeš, Hyčka - Bucha, Šeda, Komličenko, Jakub Klíma. Diváci: 2518.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Royo (64. Hyčka) - Kodeš, Kučera, Shejbal, Žitný (81. Jindráček) - J. Mareš, Řezníček (90. Ljevakovič). Trenér: Drsek.
M. Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (24. Ladra), Fulnek - Bucha (46. Jiří Klíma), Matějovský, Hubínek, Budínský - Mešanovič, Komličenko (72. Pech). Trenér: Weber.

Domácí opět nastoupili bez potrestaného trenéra Hejkala, ale jeho absence jim v prvním poločase vůbec nevadila. Teplice favorita zaskočily a už ve čtvrté minutě potrestaly laxní bránění Mladé Boleslavi. Hlavičku Jakuba Mareše ještě brankář Šeda vyrazil, ale Řezníček vrátil míč před branku a nikým nehlídaný Mareš míč poslal do sítě.

V 37. minutě přidal Mareš druhý gól a i tentokrát mu k němu pomohla chyba boleslavské obrany. Kučerovu přihrávku do vápna totiž Jakub Klíma ve skluzu srazil před vybíhajícím Šedou tak nešťastně, že teplický útočník měl znovu snadnou práci a míč poslal do prázdné brány. Hosté už v té chvíli hráli bez zkušeného obránce Pudila, který střídal kvůli zranění.

Mladá Boleslav poslední vzájemný zápas v Teplicích v minulé sezoně vyhrála 8:0, ale dnes na Stínadlech ani náznakem neukázala, že má nejlepší útok v soutěži. Nebyl vidět ani ruský kanonýr Komličenko, který dal v předchozích dvou utkáních šest branek.

Teplický Jakub Mareš slaví gól
Tepličtí fotbalisté slaví gól (Brabec, Řezníček)

Tepličtí se tak dočkali prvního vítězství nad Mladou Boleslaví po deseti ligových zápasech a v tabulce jim patří jedenácté místo. Středočeši jsou o skóre třetí před Jabloncem a v sezoně venku ještě nevyhráli. Ve středu na soupeřových hřištích zaznamenali třetí porážku.