Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Už při prvním startu za Boleslav byl Matějovský platný. A hned slavil výhru

Sport

  7:00
Praha/Mladá Boleslav - Fotbalista Marek Matějovský se po devíti letech opět představil v dresu Mladé Boleslavi. Po příchodu ze Sparty a rekonvalescenci po operaci přišel na posledních 20 minut pomoci trápícím se spoluhráčům v duelu s Duklou. A nakonec přispěl k tomu, že Středočeši v závěru vybojovali výhru 1:0, po které vedou tabulku.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav. Marek Matějovský z Boleslavi na střídačce. foto: ČTK

„Těšil jsem se samozřejmě hodně. Utkání dnes bylo těžké, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli, a teď můžeme během pauzy pracovat na tom, abychom se zlepšovali a hlavně vítězili,“ řekl Matějovský.

Předchozí tři zápasy po přestupu ze Sparty ještě musel kvůli operaci vynechat. Tentokrát už ale dostal šanci se před domácím publikem představit v dresu klubu, kde poprvé nahlédl do vrcholového fotbalu.

„Je samozřejmě příjemné, jak mě fanoušci přivítali, ale pro nás je v tuto chvíli podstatné, že jsme zvítězili a že se držíme na vlně vítězství. Myslím si, že zvítězit v takovémto utkání, kdy se nedaří, je někdy cennější. Tohle k fotbalu patří, a když jsme zvládli takové utkání, tak o to silnější a odolnější budeme do dalších zápasů,“ věřil.

Zatím sice mohl naskočit jen jako náhradník, ale věří, že po reprezentační přestávce už bude připraven týmu více pomoci. „Co se zdraví týče, tak žádné omezení nemám. Už přes týden trénuji s týmem bez úlev, ale ta herní kondice tam samozřejmě není, takže reprezentační pauza se mi teď bude hodit, abych ještě potrénoval, dobil baterky a nachystal se společně s týmem na zbytek podzimní části soutěže,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý záložník.

Mladá Boleslav po třetím vítězství za sebou nahradila v čele tabulky Zlín a Matějovský věří, že tým má na to, aby vedení udržel. „Je tu velmi pracovité a poctivé mužstvo, což je vždycky fajn. Jak je vidět, tak to zatím funguje, a já budu doufat v to a budu se snažit napomáhat tomu, abychom i nadále vítězili a drželi se na špici ligy,“ dodal.

Autor: