11. srpna 2011 17:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V Anglii ohlásili kvůli nepokojům první zrušený duel

Tottenham - Stoke (radost Crouche). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tottenham - Stoke (radost Crouche). | foto: Reuters

LONDÝN Kvůli nepokojům v Británii byl odložen sobotní zápas prvního kola anglické fotbalové Premier League mezi Tottenhamem a Evertonem. Právě v londýnské čtvrti Tottenham v sobotu pouliční bouře propukly a na stadionu White Hart Lane výtržnici zdemolovali pokladnu. Další program úvodního kola zůstane podle vedení soutěže nezměněn.

I když se situace v Londýně a dalších anglických městech po čtyřech dnech řádění uklidňuje, podle vedení Premier League nebude hlavní ulice v Tottenhamu High Road uvedena do normálního stavu dříve než v pátek. To je podle šéfa ligy Richarda Scudamorea příliš pozdě na to, aby mohla být přijata dostatečná bezpečnostní opatření pro sobotní zápas.

"Policie odvedla skvělou práci, ale celý týden to bylo dějiště kriminálních činů a není dost času na to udělat, co je třeba," uvedl Scudamore s tím, že ostatní zápasy by se měly hrát podle plánu. "U těch dalších devíti zápasů to vypadá pozitivně, pokud nedojde k novým potížím. Policie má naši podporu, chce, aby se zápasy hrály, stejně jako my," dodal šéf Premier League.

Kvůli nepokojům v Londýně a dalších britských městech už byly v týdnu zrušeny přípravné zápasy Anglie - Nizozemsko ve Wembley a Ghana - Nigérie ve Watfordu. Stejně dopadly čtyři duely úvodního kola Ligového poháru v Londýně a Bristolu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KOODINÁTOR PROJEKTŮ - TECHNOLOGIE BUDOV

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 65 000 Kč