Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

V týmu Slovenska se objevily první případy koronaviru na ME. Nakažení jsou hráč a člen realizačního týmu

Trénink fotbalistů Slovenska foto: Reuters

Petrohrad - Slovenský obránce Denis Vavro a nejmenovaný člen realizačního týmu měli na fotbalovém mistrovství Evropy pozitivní test na koronavirus. Jde o první nakažené na šampionátu.
  18:39

Rakouský rasista? Severní Makedonie žádá trest pro Arnautovice, UEFA zahájila řízení

Den před zápasem základní skupiny se Švédskem o výsledcích středečních testů informoval trenér slovenské reprezentace Štefan Tarkovič s tím, že oba nakažení se cítili dobře a byli bez příznaků. Oba byli okamžitě umístěni do izolace.

„Spolupracujeme s ruskými úřady a řídíme se manuálem UEFA. Udělali jsme všechny kroky, abychom zamezili dalšímu šíření. Situaci stále vyhodnocujeme a brzy přijmeme další opatření,“ citoval Tarkoviče server šport.sk.

„Takové věci se stávají a žijeme v takové době. Od viru se jen velmi těžko můžeme izolovat. Otestovali jsme i širší okolí, tedy logistický tým a další lidi, kteří se o nás starají,“ uvedl Tarkovič s tím, že pozitivní test měl i řidič týmového autobusu.

Nákaza se v týmu objevila i přesto, že národní tým se pohybuje v uzavřené bublině a dodržuje všechna opatření. „Mrzí mě to především kvůli tomu, že na to doplatí hráč, který má kariéru před sebou a na turnaj se těšil,“ dodal Tarkovič.

Slovensko do mistrovství Evropy vstoupilo výhrou 2:1 nad Polskem. V pátek nastoupí proti Švédsku a vítězství mu zajistí postup do osmifinále. Posledním soupeřem Tarkovičova výběru ve skupině bude Španělsko.

Autor:
Témata: Slovensko

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat