Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Rakouský rasista? Severní Makedonie žádá trest pro Arnautovice, UEFA zahájila řízení

Marko Arnautovic foto: AP

Bukurešť - Nejen v Severní Makedonii rezonuje emotivní oslava gólu Marka Arnautovice, který v neděli na fotbalovém Euru pečetil vítězství Rakouska nad balkánským týmem 3:1. „Žádáme nejtvrdší trest,“ vyzývají Makedonci v oficiálním protestu. UEFA nejprve uvedla, že se případem zabývat nebude, poté však přece jen zahájila s Arnautovicem řízení.
  13:56

Schickova trefa obletěla celý svět. Brankář byl venku, tak jsem to tam prásknul, řekl kanonýr

Dvaatřicetiletý útočník se srbskými kořeny podle médií i makedonského názoru po gólu použil protialbánskou nadávku na adresu Egzona Bejtulaie a poté se dostal do hádky s Gjannim Alioskim, který je také albánského původu.

Rakouský reprezentant se po lavině kritiky na sociálních sítích omluvil, popřel však, že by soupeře počastoval rasistickým výrazem.

„V emocích tam padla nějaká vzrušená slova, za což bych se rád omluvil, zvlášť mým přátelům ze Severní Makedonie a Albánie. Jedno bych chtěl říct jasně - nejsem rasista. Máme přátele téměř v každé zemi a jsem pro rozmanitost. Každý, kdo mě zná, to ví,“ napsal na instagramu Arnautovic.

Jenže zástupce Severní Makedonie neuchlácholil. „Jsme proti nacionalismu, diskriminaci a všem formám urážek a výlevů, které nejsou v duchu fotbalu a hodnot, které všichni společně vyznáváme. Zaslali jsme UEFA oficiální dopis, požadující nejtvrdší trest pro Arnautovice,“ uvedl tamní fotbalový svaz.

Mluvčí UEFA v úterý agentuře SID řekl, že unie kauzu vyšetřovat nebude. Zanedlouho se však prostřednictvím oficiálního prohlášení objevila informace, že se případem začnou zabývat členové etické a disciplinární komise. 

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat