Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Rakouský rasista? Severní Makedonie žádá trest pro Arnautovice, UEFA zahájila řízení

Marko Arnautovic foto: AP

Bukurešť - Nejen v Severní Makedonii rezonuje emotivní oslava gólu Marka Arnautovice, který v neděli na fotbalovém Euru pečetil vítězství Rakouska nad balkánským týmem 3:1. „Žádáme nejtvrdší trest,“ vyzývají Makedonci v oficiálním protestu. UEFA nejprve uvedla, že se případem zabývat nebude, poté však přece jen zahájila s Arnautovicem řízení.
  13:56

Schickova trefa obletěla celý svět. Brankář byl venku, tak jsem to tam prásknul, řekl kanonýr

Dvaatřicetiletý útočník se srbskými kořeny podle médií i makedonského názoru po gólu použil protialbánskou nadávku na adresu Egzona Bejtulaie a poté se dostal do hádky s Gjannim Alioskim, který je také albánského původu.

Rakouský reprezentant se po lavině kritiky na sociálních sítích omluvil, popřel však, že by soupeře počastoval rasistickým výrazem.

„V emocích tam padla nějaká vzrušená slova, za což bych se rád omluvil, zvlášť mým přátelům ze Severní Makedonie a Albánie. Jedno bych chtěl říct jasně - nejsem rasista. Máme přátele téměř v každé zemi a jsem pro rozmanitost. Každý, kdo mě zná, to ví,“ napsal na instagramu Arnautovic.

Jenže zástupce Severní Makedonie neuchlácholil. „Jsme proti nacionalismu, diskriminaci a všem formám urážek a výlevů, které nejsou v duchu fotbalu a hodnot, které všichni společně vyznáváme. Zaslali jsme UEFA oficiální dopis, požadující nejtvrdší trest pro Arnautovice,“ uvedl tamní fotbalový svaz.

Mluvčí UEFA v úterý agentuře SID řekl, že unie kauzu vyšetřovat nebude. Zanedlouho se však prostřednictvím oficiálního prohlášení objevila informace, že se případem začnou zabývat členové etické a disciplinární komise. 

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!