4. května 2010 12:53 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Václav Kadlec: O titulu góly nerozhodnou, Baník klopýtne

Václav Kadlec se raduje po vstřeleném gólu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kadlec se raduje po vstřeleném gólu. | foto: ČTK

PRAHA Sedmnáctiletý fotbalový talent Václav Kadlec pevně věří, že se Spartou Praha bude slavit ligový titul. Letenskému týmu přiblížil triumf nejvyšší soutěži, když v nedělním utkání na hřišti druhé Ostravy vyrovnal na konečných 1:1. Oba rivaly v čele tabulky dál dělí jen skóre, Kadlec si je však jistý, že Sparta v závěrečných třech kolech první místo udrží.

"Všichni na Spartě věříme, že titul uděláme. Může se stát, že se bude rozhodovat až v posledním kole, může rozhodovat i skóre. Já si ale myslím, že Baník klopýtne a na gólech by nemělo tolik záležet," uvedl Kadlec na dnešní tiskové konferenci k mládežnickému turnaji McDonald's Cup, jehož je patronem.

Tlak spojený s vyrovnaným bojem o titul mu nevadí. "Naopak to mám rád, vybičuje mě to k lepšímu výkonu a trému také nemám," řekl nadějný fotbalista, jenž stihl v lize odehrát už 38 zápasů a vstřelil osm gólů. "V Ostravě to byla asi nejlepší atmosféra v lize, která se dá srovnat jen se zápasy v evropských pohárech," prohlásil Kadlec.

Během ligového finiše dokončuje autoškolu a čeká na 20. května, kdy mu bude osmnáct. "Abych mohl udělat závěrečné zkoušky," uvedl sparťanský útočník, na kterého již čeká v garáži koupené auto. Značku ale neprozradil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz