23. prosince 2018 18:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vánoční nadílka. Tottenham šesti góly potupil anglickou reprezentační jedničku

Jordan Pickford (vlevo) na kolenou. Inkasoval hned šest gólu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jordan Pickford (vlevo) na kolenou. Inkasoval hned šest gólu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v posledním předvánočním duelu na hřišti Evertonu 6:2 a po čtvrté výhře v řadě si upevnili třetí místo v Premier League. Od druhého Manchesteru City je v tabulce po 18. kole dělí už jen dva body.

Everton, který na výhru čeká už pět zápasů, poslal po 20 minutách hry do vedení Theo Walcott, hosté ale ještě během prvního poločasu otočili skóre na 3:1.

Everton - Tottenham 2:6

21. Walcott, 51. Sigurdsson - 27. a 61. Son Hung-min, 42. a 74. Kane, 35. Alli, 48. Eriksen

Postupně se trefili Son Hung-min, Dele Alli a Harry Kane. V úvodu druhého poločasu Tottenham ještě zvýšil, pak ale znovu vykřesal domácím naději gólem proti svému bývalému týmu Sigurdsson.

Son Hung-min a Kane ale komplikace nepřipustili a dalšími brankami stanovili skóre na konečných 6:2.

Kane si vylepšil střeleckou bilanci v sezoně na jedenáct gólů a v tabulce kanonýrů Premier League se dotáhl na druhého Muhammada Salaha z Liverpoolu. Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu má ještě o jeden zásah víc.

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.