Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Veřejná volba, ale bez médií

Sport

  9:16
PRAHA - Příští čtvrtek, 17.července, se uskuteční volba trenéra české fotbalové reprezentace. Hlasování bude probíhat veřejně.Pro post reprezentačního trenéra připadají dle místopředsedy svazu Vlastimila Košťála v úvahu tato tři jména: Jozef Chovanec, Petr Rada a Němec Klaus Toppmöller.

Nježhavější kandidát na post reprezentačního trenéra, Jozef Chovanec. foto: ČTK

"Zatím bych tuto trojici trenéru viděl jako jasné kandidáty, ale po zkušenostech z minulých dnů, kdy se nějaká další jména objevila, není vyloučené, že se situace může změnit. I když to nepředpokládáme," poznamenává třetí místopředseda fotbalového svazu, Jaroslav Vacek. A do výše uvedeného data hodlá svaz definitivně rozhodnout a trenérský post obsadit.

Trenérskou hádanku nám pomohl rozlousknout druhý místopředseda Jiří Kubíček, který je dle vlastních slov celému svazu pro smích. Zatím sním totiž nikdo o hlasování ani o kandidátech nemluvil. " Jedinou variantou je Rada, který je slabý trenér a na trénování nároďáku prostě nemá. A nebo ten pátý člověk   v pozadí, což je Chovanec. Svaz nemá možnost volit reprezentačního trenéra v kvalitě. Do Čech půjde trénovat kdejaký Parreira(slavný brazilský kouč Carlos Alberto Parreira pozn. redakce), ale nebude to dělat za plat Brucknera," a dodal: "Na Toppmöllera svaz nemá, jedině by to dělal zadarmo." 

Poměry ve svazu nejsou ideální. "Pan Kubíček patří do nejužšího svazového vedení a pak jsme ho také chtěli seznámit s procedurou volby. Aby se nestalo, že se příští týden budeme na výkonném výboru dvě hodiny bavit o tom, jak vlastně nového kouče volit," vysvětluje Vacek a tím tvrdí že s Kubíčkem už záležitost projednával. Jenže druhý místopředseda přiznal, že ho svazoví kolegové oslovili teprve s návrhem na projednání.

Kubíček je však toho názoru, že by se předseda s místopředsedy měl  nejdříve sejít a jasně si odpovědět na tyto základní otázky: Jak by měl trenér reprezentace vypadat? Jestli takového trenéra máme? Jestli na něho máme finančně? Jak jsme k tomu došli? Kdo je zato zodpovědný? A co budeme dělat?

Autoři: