Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Druhý nejmladší střelec hattricku v Lize mistrů. Brazilec Rodrygo uchvátil fanoušky Realu

Fotbalista Realu Madrid Rodrygo líbá míč, se kterým vsítil hattrick. foto: Reuters

Madrid - Je druhým nejmladším střelcem hattricku v historii soutěže. Brazilský talent Rodrygo v Lize mistrů oslnil: kromě tří branek proti Galatasarayi ještě na jednu nahrál a fandové Realu po vítězství 6:0 skandovali jeho jméno. „Mám obrovskou radost,“ rozplýval se osmnáctiletý fotbalista.
  13:38

Rodrygo válel, už v sedmé minutě měl na kontě dva góly, což se dosud nikomu v Champions League nepovedlo. Hattrick završil v závěru nastavení druhé půle.

Ve věku 18 let a 301 dnů.

Mladší byl jenom před čtyřiadvaceti roky Raúl, legenda Realu, kterou by Rodrygo jistě rád napodoboval dál.

„Musím zůstat v klidu a dál tvrdě pracovat,“ upozorňuje teenager, jenž má před sebou velkou budoucnost. I tohle prohlášení snad naznačuje, že hlava by jej zradit neměla.

Na určitý tlak je zvyklý, velkou pozornost přitahuje od dětství.

Když začnete sypat mraky gólů za Santos, dřív nebo později si vás všimnou.

A dřív nebo později vás začnou srovnávat s ofenzivními hvězdami, které tento klub vychoval.

Pelé, Robinho, Neymar... Jistě už jste zaregistrovali, že v Rodrygovi spousta fanoušků vidí posledního jmenovaného. „Nový Neymar“ mu říkají.

Vlastně není divu, už když mu bylo jedenáct, prorokovali mu velké úspěchy. Do akademie Santosu přišel jako desetiletý a o rok později byl kapitánem ve své věkové kategorii. Tou dobou už měl taky podepsanou sponzorskou dohodu s firmou Nike.

A na cestě do áčka, v kterém debutoval v šestnácti, býval v každém výběru nejlepším střelcem.

Mezi dospělými se nemusel rozkoukávat dlouho, stačil rok a už si ho zavázal Real Madrid. Do Brazílie poslal přes miliardu korun a čekal, až dosáhne plnoletosti, aby mohl jeho talent rozvíjet ve Španělsku.

Stačila chvilka a Rodrygo na sebe upozornil - při prvním ligovém startu se trefil po minutě na hřišti. O několik týdnů později, teprve v šestém zápase za Real, slavil hattrick v Lize mistrů a diváci šíleli.

„Slyšet fanoušky po závěrečném hvizdu skandovat moje jméno, to byl splněný sen,“ řekl Rodrygo, na kterého se snesla chvála ze všech stran.

„Jeho výkon mě nepřekvapil. Má od všeho něco. Je inteligentní, pracuje na sobě a velmi rychle se učí. Fyzicky na tom ještě není nejlépe, ale co se týče techniky, tak s míčem umí naprosto všechno,“ prohlásil třeba trenér Zinedine Zidane.

Ocenil ho i spoluhráč Karim Benzema, kterému Rodrygo ukázkově přihrál na jednu ze dvou branek.

„Je mu jen osmnáct, ale nemá z ničeho strach. Líbí se mi, když mladí fotbalisté hrají takhle,“ uvedl francouzský útočník.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!