Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Fotbalista šel do hlediště zbít diváka, trest ale dostal za porušení hygienických opatření

Toni Leistner a Christoph Daferner v souboji foto: Reuters

Berlín - Německý fotbalista Toni Leistner z druholigového Hamburku dostal pětizápasový trest za napadení fanouška a navíc zaplatí pokutu 8000 eur (214.000 korun) za to, že svým jednáním porušil hygienická opatření. Třicetiletý obránce se neudržel poté, co si po pohárové porážce 1:4 od domácího Dynama Drážďany vyslechl z ochozů urážky vůči rodině, zatímco se připravoval na televizní rozhovor. Za autorem slovních útoků si doběhl do hlediště a srazil jej k zemi.
  12:25

VIDEO: Chytil fanouška na tribuně pod krkem. Sprška nadávek na rodinu vyprovokovala fotbalistu k útoku

„Finanční trest je důsledkem porušení hygienické koncepce, které nehodláme bagatelizovat,“ vysvětlil šéf disciplinární komise Hans E. Lorenz. Hráč se provinil proti opatřením svazu a ligové soutěže tím, že opustil vyhrazenou zónu a vydal se do prostoru pro diváky. „Tím vystavil sebe a případně také třetí osobu nebezpečí nákazy koronavirem,“ uvedl svaz ve zdůvodnění peněžního trestu.

Samotný útok na fanouška disciplinární komise označila za velmi závažné provinění, proto distanc platí i pro ligová utkání, ačkoliv k incidentu došlo v pohárové soutěži. Bývalý hráč Queens Park Rangers Leistner proto přijde o úvodní tři zápasy sezony, trest na další dvě utkání má podmíněný odklad na rok.

Leistner, který se v Drážďanech narodil a od roku 2010 do sestupu do třetí ligy v roce 2014 za Dynamo také hrál, už v minulém týdnu veřejně projevil lítost nad svým jednáním. S fanouškem se dokonce spojil a osobně se mu omluvil. „Telefonovali jsme si a vysvětlili si to,“ uvedl Leistner na klubovém twitteru. „On stejně jako já uznal chybu. Přijal jsem jeho omluvu a mezi námi je ta věc vyřízená,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!