19. dubna 2019 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Nastoupil na hřiště na poslední minuty, spoluhráč mu málem vypíchl oko

Fotbalista Degerforsu Mattias Özgun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Degerforsu Mattias Özgun. | foto: Instagram.

Växjö / Praha Mladý švédský záložník Mattias Özgun zažívá první sezonu v profesionálním fotbale. Na hostování v dresu Degerforsu sbírá první minuty na hřišti mezi dospělými, jenže právě ty minuty mu byly minule málem osudné. Při střídání totiž málem přišel o oko.

V úterním zápase švédské druhé nejvyšší soutěže běžela třiaosmdesátá minuta a hosté podruhé střídali, ze hřiště odcházel Axel Lindahl, nahradit jej měl mladík Özgun. Ještě obligátní plácnutí obou hráčů a utkání může pokračovat. Jenže počkat.

Nastupující hráč se chytá za pravé oko, a i když mu nohy běží směrem k míči, hlava se otáčí ke střídačkám. „Potřebuju střídat,“ ozval se podle švédských médií Özgun. Nakonec ale jeho problém vyřešili zdravotníci, kteří mu oko vypláchli a poslali jej zpět do hry.

Utkání nakonec skončilo 1:1, což bylo první klopýtnutí Degerforsu v tomto roce. A „agresor“ Lindahl? Ten přinesl na příští trénink sladkou pochoutku, tzv. čokoládové prsty. Asi aby si Özgun začal zvykat...

Ostatně fotografii s textem „To si vzal dnes Lindahl ke kávě,“ uveřejnil oficiální účet Degerforsu.

Axel Lindahl se sladkostí pro spoluhráče.

Axel Lindahl se sladkostí pro spoluhráče.

Najdete na Lidovky.cz