15. září 2017 15:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Řádění fandů. Wenger čekal, že se hrát nebude, kouč hostí schovával hlavu do písku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Řádění fanoušků 1. Köln v Londýně na stadionu Arsenalu i v ulicích britské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řádění fanoušků 1. Köln v Londýně na stadionu Arsenalu i v ulicích britské... | foto: ČTK/AP

LONDÝN Trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger byl přesvědčen, že utkání Evropské ligy s Kolínem nad Rýnem, kterému předcházely problémy s hostujícími fanoušky, se hrát nebude. Utkání nakonec začalo s hodinovým zpožděním a londýnský celek na úvod základní skupiny vyhrál 3:1. Oba kluby kvůli incidentům začala vyšetřovat UEFA.

Duel měl původně odstartovat ve 21 hodin, ale před stadionem došlo k několika potyčkám. Na první pohárové utkání německého celku po 25 letech totiž podle médií dorazilo 20 tisíc příznivců, přestože k dispozici měli jen 3000 vstupenek. Dalších několik tisíc se navíc dostalo k lístkům na tribuny pro domácí fanoušky. Policie v souvislosti s incidenty zadržela pět lidí.

„Spolu s kolegy z Kolína jsme se snažili zabránit tomu, aby lidé bez lístků na zápas přicestovali,“ uvedl Arsenal v prohlášení. „Tři tisíce vstupenek bylo v souladu s pravidly, ale ukázalo se, že hodně fanoušků dorazilo i bez lístků, což mělo za následek ucpané vchody a několik incidentů před stadionem. Hodně lístků navíc bylo prodáno na černém trhu,“ dodal.

Wenger po utkání přiznal, že očekával, že kvůli bezpečnosti se utkání ve čtvrtek neodehraje. „Když jsem viděl fotky, tak jsem si myslel, že nebudou riskovat a hrát se nebude,“ prohlásil. „Čekali jsme v šatně a přemýšleli, co se bude dít: Budeme hrát zítra? Nebo příští týden? Bylo hodně spekulací a já byl přesvědčený, že se hrát nebude,“ uvedl.

Trenér hostů Peter Stöger se k odložení začátku zápasu ani k incidentům nechtěl vyjadřovat. „Nebudu fanoušky komentovat. Jsem trenér a moje práce je starat se o tým, ne o fanoušky,“ prohlásil.

Řádění fanoušků 1. Köln v Londýně na stadionu Arsenalu i v ulicích britské metropole.
Řádění fanoušků 1. Köln v Londýně na stadionu Arsenalu i v ulicích britské metropole.

Kluby kvůli incidentům začala vyšetřovat také UEFA. Arsenal byl obviněn z porušení bezpečnostních pravidel, zatímco kolínský celek čelí obvinění kvůli chování fanoušků, kteří házeli na hřiště předměty, odpalovali pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
BMW Řada 5 530d xDrive sedan
BMW Řada 5 530d xDrive sedan

r.v. 2017, naj. 31 000 km, diesel
1 405 000 Kč (s DPH)