9. října 2015 21:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kdo nastoupí proti Turecku v bráně? Ani já to ještě nevím, tvrdí Čech

Brankáři fotbalové reprezentace. Zleva Tomáš Vaclík, Petr Čech a Tomáš Koubek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankáři fotbalové reprezentace. Zleva Tomáš Vaclík, Petr Čech a Tomáš Koubek. | foto: ČTK

PRAHA Brankáři fotbalové reprezentace Petr Čech a Tomáš Vaclík si zátěž v zápasech proti Turecku a Nizozemsku rozdělí. Otázkou však je, v jakém pořadí. „Ani my to ještě nevíme,“ tvrdil Čech v pátek večer na tiskové konferenci.

Znamená Čechova účast na oficiální tiskové konferenci, že bude v sobotu proti Turecku chytat on a v úterý v Nizozemsku přijde řada na Vaclíka? Nebo novinářům odpovídal hlavně z pozice kapitána?

„Jsem tady jako kapitán, sestavu ještě nevíme. Dozvíme se ji v sobotu před zápasem, kdy máme taktickou poradu,“ poznamenal Čech.

Který z brankářů nastoupí v sobotu a který v úterý, neprozradil ani trenér Pavel Vrba: „Vy se rádi ptáte pětkrát nebo šestkrát na jednu věc. Takže odpovím stejně jako Petr Čech - hráči se to teprve dozvědí.“

Rýpnutím o pětkrát opakované otázce sám připomněl tiskovou konferenci z minulého týdne, na které odmítal odpovídat na téma „David Limberský“ a hrozil odchodem.

Dohoda, že Čech a Vaclík si poslední dva zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy rozdělí, platí. Česko si to může dovolit, protože postup na Euro už má jisté.

„Já i Tomáš víme, že budeme chytat jeden zápas. Ale které to budou, to ještě nevíme. Každopádně se oba připravujeme stejně. Trenér má výhodu, že si může vybrat,“ usmál se Čech.

A po doplňující otázce, ve kterém zápase by chytal radši, se usmál: „Nejradši bych si zachytal v tom, ve kterém mi určí trenér.“

Mimochodem, Čechovi chybějí dva zápasy, aby vyrovnal rekord Karla Poborského v počtu startů za českou reprezentaci (118 mezistátních utkání). Pokud se nestane nic nečekaného, dosáhne na tuto metu v listopadových přípravných duelech.