Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyděšený Hašek. V Rumunsku se bál o život

Sport

  20:10
PIATRA NEAMT - Šedesátikilometrovou vzdálenost mezi hotelem v Bacau a stadionem v Piatra Neamt, kde ve čtvrtek odehrají duel 4. předkola Evropské ligy s FC Vaslui, nepovažovali fotbalisté Sparty za větší problém. Dnes se ale při prvním přesunu na trénink přesvědčili o opaku. Trenér Martin Hašek s trochou nadsázky prohlásil, že ho cesta autobusem po rumunských silnicích vyčerpala a že se v některých chvílích dokonce bál o život.

Martin Hašek. foto: ČTK

"Musím říct, že je to jiné cestování než u nás doma. Jsem z té cesty vyčerpaný a není mi dobře," líčil Hašek na tiskové konferenci. "Rozhodně se netěším na to, že to budu muset absolvovat znovu na zápas a pak i na letiště," přiznal.

Problém byl zejména v tom, že seděl na předních sedadlech, a měl tak přehled o tom, co se na silnici děje. Sledoval tedy, jak policejní doprovod vytlačuje auta ze silnice, a to i vozidla v protisměru. Nebo jak autobus musí objíždět koňské povozy a chodce s vozíky.

ČTĚTE TAKÉ

"Policejní doprovod byl hodně agresivní. Ani půl hodiny po té cestě jsem se úplně nevzpamatoval. Bylo tam mnoho okamžiků, kdy jsem si myslel, že to skončí nehodou a mojí smrtí, protože jsem se nemohl připoutat," vyprávěl Hašek.

Nejhorší prý pro něj ale bylo neustálé troubení řidiče. "Troubil úplně na každého. A to ne jednou, ale snad osmkrát. Přitom úplně zbytečně. Ještě teď mě z toho třeští hlava. Budeme si s ním muset promluvit, aby tolik netroubil," dodal Hašek.

Na rozdíl od něj hráči špatné dojmy z cesty nevnímali. Jejich místa jsou totiž vzadu, a tak nemají takový přehled o dění na silnici. "Takže to na ně snad nebude mít směrem k utkání žádný vliv. A my trenéři se s tím budeme muset vyrovnat," doplnil Hašek, jehož slova potvrdil i záložník Libor Sionko. "Komplikace ta cesta nebude. V autobusu máme pohodlí a dá se to vydržet," řekl sparťanský záložník.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat