7. března 2010 21:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vydra v domácí premiéře zazářil, Jablonec potopil dvěma góly

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Vydra v ostravském dresu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vydra v ostravském dresu. | foto: ČTK

VÍTKOVICE Fantastickou premiéru před ostravským publikem vstřebává fotbalista Matěj Vydra. Sedmnáctiletý talent, který do Baníku přestoupil v zimě za velké peníze z Jihlavy, v závěru dnešního souboje potopil Jablonec dvěma góly z brejků a hned ve druhém prvoligovém vystoupení otevřel svůj střelecký účet v nejvyšší soutěži.

 

"Je to výborné. Chtěl bych klukům poděkovat, dostal jsem dvě skvělé přihrávky. Děkuju ale i fanouškům. Jsou to blázni v dobrém, v takovém počasí jich přišlo osm tisíc. Bylo vyprodáno, obdivuju je," užíval si Vydra bouřlivých ovací Městského stadionu ve Vítkovicích.

Při obou gólových situacích uplatnil mladý český reprezentant výbornou dynamiku a rychlostní předpoklady. Dvě minuty před koncem prchl jablonecké obraně po pasu Nevese, v nastavení se trhl podruhé a do prázdné branky umístil přihrávku Mičoly.

"U toho prvního gólu jsem se to snažil dát bodlem kolem gólmana a naštěstí to vyšlo. Pak to bylo jednoduché, Čola mi to dal před prázdnou branku," řekl Vydra, jenž oba zásahy věnoval nemocnému dědečkovi. "Je vážně nemocný a chtěl bych mu tím popřát, ať se uzdraví," vzkázal Vydra.

Po premiéře v základní sestavě v Plzni ho dnes ostravský trenér Miroslav Koubek ponechal na střídačce, ale jeho tah měl stoprocentní účinek. Na unavenou a otevřenou obranu Severočechů dravý mladík platil. "Bylo to už 2:0 a Jablonec musel útočit. Samozřejmě, že bych byl radši v základu, ale jsem šťastný i za těch pár minut a za to, že jsem týmu pomohl dvěma góly," prohlásil Vydra.

Jeho střelecký počin mu místo v základní sestavě možná znovu navrátí. "Je to věc trenéra. Já musím dřít, budu dělat všechno pro to, abych se dostal do základu a dále dával góly," řekl Vydra. Z prvního střeleckého zápisu pro něj plyne i obligátní povinnost. A zápisné za dvojnásobnou premiéru bude tučné. "Nevím kolik, ale Radim Řezník mi už na hřišti říkal, že to bude hodně. Snad mi bude stačit výplata," usmál se ostravský fotbalový teenager.

ČTK
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz