Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Výlet na zápas vyšel draho. Kolumbijští fanoušci uvízli v Argentině, přes zavřené hranice nemohou domů

Fanoušci uvízli v Argentině foto: AP Photo/Natacha Pisarenko

Buenos Aires - Skupina 15 kolumbijských fotbalových fanoušků uvízla kvůli koronaviru v Argentině. Po pěti týdnech od utkání Poháru osvoboditelů v Buenos Aires jsou v izolaci v levném hotelu a stěžují si, že je jejich vláda hodila přes palubu.
  10:47

Serie A bez fanoušků až do příštího roku? Jedna z pravděpodobných variant, tvrdí italská média

Příznivci Independiente Medellín se vydali do argentinské metropole na zápas s věhlasnými Boca Juniors, který se hrál 10. března. Domácí celek zvítězil 3:0, ale nepříznivý výsledek byl pro Kolumbijce teprve začátkem anabáze, kterou popsala agentura AP.

Krátce nato byla elitní jihoamerická soutěž přerušena a hranice kvůli šíření koronaviru uzavřela také Argentina. Ani kolumbijská skupina to už do Bolívie nestihla, zastavila se v pohraničním městě La Quiaca. Tam je místní údajně zbili a okradli.

Po dvou týdnech se fanoušci museli autobusem vrátit do Buenos Aires. Testy na nemoc covid-19 byly u všech negativní, přesto zatím v karanténním hotelu zůstali. Podle AP se celé dny vystavují v oknech, dávají na odiv své tetování, mávají klubovými dresy a okolí je nešťastné z jejich hlučného chování.

Jejich karanténa by měla v tomto týdnu skončit, účet za hotel bude muset nejspíš zaplatit kolumbijský konzulát. „Nevíme ale, co s námi pak bude. V každém případě potřebujeme pomoc našich úřadů,“ řekl AP jeden z fanoušků Ángelo Taborda.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!