Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Pastrňák válí na všech frontách. Po hokeji předvedl přesnou mušku i v populárním turnaji ve Fortnite

David Pastrňák se raduje z gólu. foto: Reuters

Boston - David Pastrňák není jen skvělým hokejistou, ale také výborným střelcem. Vášní pro počítačové hry se netají a svou mušku předvádí zejména v populární battle royale hře Fortnite. Se svým parťákem z Bostonu se v ní navíc kvalifikovali na prestižní turnaj Twitch Rivals.
  7:41

Český snajpr kvůli současné situaci nemůže hrát hokej ani nijak trénovat a stále čeká, zda se NHL ještě tuto sezonu bude dohrávat, či nikoliv. Omezené má i možnosti – stejně jako ostatní – jakéhokoli jiného sportování.

Dlouhé chvíle si tak krátí počítačovou hrou Fortnite. Na svém instagramovém účtu navíc občas vyzve fanoušky, aby mu poslali svou přezdívku a zahráli si s ním. Své tažení dokonce začal vysílat na streamovací platformě Twitch, kam se v současné chvíli přesunula velká část sportovců, například brankář fotbalového Realu Madrid Thibaut Courtois.

David Pastrňák hraje Fortnite
David Pastrňák hraje Fortnite

A právě pro nejznámější streamery je pravidelně pořádán turnaj Twitch Rivals, kde se hraje o slušné odměny. Do jednoho z nich dostal pozvánku i David Pastrňák.

V pondělí se společně s parťákem z Bostonu Jakem DeBruskem zúčastnili uzavřené kvalifikace na unikátní turnaj Twitch Rivals Supergame.

Fortnite, což je eliminační „střílečka“ s prvky stavění, se hrála ve dvojicích a do semifinálového kola postoupilo sto nejlepších hráčů. Kromě Pastrňáka s DeBruskem se zúčastnili další světoznámí sportovci, například hokejisté Alex a William Nylanderovi, Patrik Laine či basketbalista Dylan Windler.

A jak se českému útočníkovi dařilo? Společně s DeBruskem skončili na 49. místě, tedy na předposledním možném, jež ještě zajišťovalo postup do semifinálového kola.

Sledujte hru MartialApple250 od uživatele martialapple250 na adrese www.twitch.tv

To se uskuteční příští pondělí. Pokud by se dvojici dařilo i tam, mohla by postoupit do samotného komentovaného finále, kde by si zahrála se současnými e-sportovými hvězdami Fortnite. To se koná 23. dubna.

Stejně jako v klasických turnajích Twitch Rivals je i zde vypsána tučná odměna, tentokrát jeden milion dolarů, tedy přibližně 24,7 milionu korun. Netradičně se však peníze nerozdělí mezi nejlepší hráče, ale půjdou rovnou na charitu.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!