Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vyřídím si to s vámi, žebráci. Evra nadával legendám i odborníkům

Sport

  13:12
PAŘÍŽ/PRAHA - Patrice Evra neunesl kritiku a slovně se opřel do čtyř televizních odborníků z French TV. "Lidé mě mají rádi, nenechám nějaký žebráky, aby na mě házeli špínu," zuřil obránce Manchesteru United. Mezi experty seděla i francouzská legenda a mistr světa z roku 1998 Bixente Lizarazu a šampion z Eura 1984 Luis Fernández. Dvaatřicetiletý fotbalista teď bude muset svůj výbuch vysvětlit v sídle Francouzské fotbalové federace (FFF).

Francouzský fotbalista Patrice Evra foto: Reuters

Reprezentantovi Les Bleus se nelíbila reakce komentátorů na jeho improvizovaný poločasový proslov ke spoluhráčům ze záříjového utkání kvalifikace mistrovství světa 2014 proti Bělorusku. Francie zápas vyhrála 4:2, ale Evra byl pouze na lavičce. Vztek mu ale vydržel až do minulého týdne. Po vítězství 3:0 nad Finskem pak prostřednictvím novinářů vrátil útok. "Vyřídím si to s nimi. Chtějí lidem vnutit dojem, že mě nikdo nemá rád. Ale já dvakrát vyhlášen nejlepším levým bekem světa a čtyřikrát mě zvolili nejlepším levým obráncem anglické ligy. Může tohle o sobě říci Lizarazu? Nevím, co proti mě má, už při mém prvním startu za národní tým mi jako jediný nepodal ruku," hulákal rodák ze Senegalu v rozhovoru pro televizní stanici Téléfoot.

Lizarazu, který většinu kariéry strávil v Bordeaux a německém Bayernu Mnichov, si však z vykolejeného krajana nic nedělá. "Ano, byl jsem vyhlášen nejlepším levým obráncem světa. A když Patrice poprvé hrál za Francii, už jsem v týmu nebyl. Viní náš, že mu ničíme pověst. Ale evidentně k tomu nejsme potřeba, v tomto ohledu odvádí dobrou práci sám," kvitoval vítěz Eura 2000. Evra teď bude své chování vysvětlovat FFF, která hráče už v minulosti potrestala zákazem startu na pět mezinárodních utkání.

Domenech a Evra.

Jako kapitán odmítl na mistrovství světa 2010 trénovat pod tehdejším trenérem Raymondem Domenechem, který se pohádal s Nicolasem Anelkou a poslal ho domů. Šampionát skončil pro zevnitř rozložený národní tým fiaskem. "Nedopustil se urážky proti federaci, kouči či spoluhráčům. Prezident FFF Noel Le Graet a trenér reprezentace Noël Le Graët se přesto rozhodli, že Evra musí svá vyjádření obhájit," píše se v tiskovém prohlášení FFF.