Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Za politická gesta ne, za návštěvu kadeřníka ano. Sancho a Akanji dostali pokutu od vedení bundesligy

Jadon Sancho při oslavě gólu podpořil zemřelého George Floyda foto: Reuters

Dortmund - Dortmundský útočník Jadon Sancho sice nebyl trestán za politická gesta v souvislosti s úmrtím George Floyda, ale pokutě tento týden stejně neunikl. Mladý anglický reprezentant dostal spolu se švýcarským spoluhráčem Manuelem Akanjim finanční postih za to, že při domácí návštěvě kadeřníka nedodrželi hygienická opatření proti šíření koronaviru.
  21:45

Vedení bundesligy oba hráče potrestalo poté, co se na sociálních sítích objevily jejich fotografie, na nichž si nechávají upravovat účes düsseldorfským kadeřníkem Winniem Nanou Karkarim. Nikdo z nich neměl při stříhání ochranu úst a nosu.

„Není pochyb o tom, že i profesionální fotbalisté potřebují ostříhat vlasy. Nicméně musí to probíhat podle aktuálně platných lékařsko-organizačních pravidel,“ uvedlo vedení ligy. Výše pokuty nebyla zveřejněna. „Naprostý vtip DFL,“ reagoval na verdikt Sancho na twitteru příspěvkem, který následně smazal.

Jadon Sancho při oslavě gólu podpořil zemřelého George Floyda
Achraf Hakimi Mouh z Dortmundu vyjádřil svou podporu protestujícím za zemřelého...

Trestu unikli další dva dortmundští hráči Dan-Axel Zagadou a Raphäel Guerreiro, které také Karkari stříhal, ale z fotografií se nedalo posoudit, že byla porušena hygienická pravidla. Podle deníku Bild prominentní kadeřník minulý týden navštívil také další bundesligové hráče Axela Witsela a Thorgana Hazarda.

Dvacetiletý Sancho a několik dalších fotbalistů v Německu mohli teoreticky dostat trest za to, že během víkendových zápasů různými gesty připomněli smrt neozbrojeného černocha Floyda po zásahu bělošského policisty. Ačkoli tím porušili pravidla o zákazu politických vyjádření, disciplinární komise je i na doporučení FIFA za gesta solidarity netrestala.

Autor: