Online reportáž

1.
Utkání právě začalo, stejně tak 21. mistrovství světa ve fotbale.
3.
Zajímavost: v nejvyšší fotbalové lize v Saúdské Arábii je 14 profesionálních týmů, což není zrovna málo. Přesto se diváci během zápasů této země budou ve většině případů učit zcela nová jména.
4.
V prvních minutách zápasu se neděje příliš zajímavého, diváci se přesto baví mexickou vlnou.
6.
Saúdskoarabský brankář Abdullah si při výběhu nerozuměl s jedním ze svých obránců a málem nabídl Rusům samostatný únik na odkrytou bránu.
7.

Perfektní rychlá akce Rusů z levé strany, kterou vymyslel Zagojev, k první střele šampionátu ale nakonec nedošlo.

• Taisir Al-Jassim v souboji o míč s Romanrm Zobninem.

Taisir Al-Jassim v souboji o míč s Romanrm Zobninem. / Autor: Reuters

9.
10. minuta a stav mezi Rusy a Saúdskými Araby je stále 0:0. Více ze hry měli domácí, zatím však ani nevystřelili.
11.
Dzagojevova šance! Jeho střela ale opět zblokována.
12.

Gól! Ruský hráč Jurij Gazinskij po rohovém kopu hlavou otevírá brankový účet tohoto zápasu a hlavně střílí první gól letošního šampionátu. Tohle Rusům psychicky hodně pomůže.

• Rusové se radují z gólu Jurije Gazinského.

Rusové se radují z gólu Jurije Gazinského. / Autor: Reuters

14.
15. minuta a další velká šance Ruska! Zagojev a Smolov ale zakončovali akci tak, že se srazili. Navíc se jednalo obrovský ofsajd, který ale rozhodčí neodmávali.
17.
Dzagojev a Smolov si opět nerozuměli, dávali si přednost a další útočnou akci nezaložili.
20.
Pozor na Saúdy! Velká šance Al Salawiho z rychlého protiútoku, hlavička ale končí těsně vedle Akinfeevovy brány. Chyběly decimetry.
22.
Nepříjemná chvíle pro ruského hráče Dzagojeva. Při sprintu se chytil za zadní část stehna a padl v bolestivé grimase k zemi. Pravděpodobně natažený sval.
24.
Pohled do čestné lóže...
14.června 2018 v 17:19, příspěvek archivován: 14.června 2018 v 17:28

26.
Dzagojev pokračovat nemůže, střídá ho Denis Čeryšev.
28.
Salim se pokusil o překvapivé zakončení střelou z velké dálky, míč z jeho kopačky ale letěl zhruba do dvacáté řady.
29.
Zkušený Žirkov fauloval, ze standardky ale Saúdové a exekutor Faradž nic zásadního nepředvedli.
32.
Hra je plná nepřesností, běží 34. minuta prvního poločasu, Rusové stále vedou 1:0.
34.

Smolov dlouho váhal s rozehrávkou, až přišel Saúd a o míč jej oloupil. Diváci na Smolova pískají.

• Jurij Gazinskij v akci.

Jurij Gazinskij v akci. / Autor: Reuters

36.
Teď ale Smolov rozehrál akci a málem se k zakončení dostal Golovin, v pokutovém území ale po souboji s obráncem spadl. Penalta to není, stoper hrál nejdřív balón.