Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Ščasný končí ve funkci trenéra fotbalistů Sparty. Nahradí jej Trpišovský, či Krejčí?

Sport

  10:36aktualizováno  19:50
PRAHA - Zdeněk Ščasný skončil ve funkci trenéra fotbalistů pražské Sparty. Tým dočasně převezmou jeho asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda. Nového kouče zatím Sparta hledá. Už ve čtvrtek přitom čeká Letenské domácí zápas Evropské ligy s Interem Milán.

Zdeněk Ščasný. foto: MAFRA

„Kouč Ščasný už dnešní tréninkovou jednotku nevedl. V ranních hodinách se na setkání s představiteli klubového vedení domluvil na ukončení vzájemné spolupráce,“ uvedla Sparta v prohlášení.

Ščasný u týmu skončil den po domácí prohře 0:2 v derby se Slavií, která v prestižním utkání byla jasně lepší. Už po nedělním zápase Ščasný naznačil svůj možný konec na lavičce, skandováním si jeho odchod žádali i fanoušci.

Odvolají Ščasného? Derby sledoval jeho možný nástupce, plzeňský patriot Krejčí

„Po výkonu se Zlínem jsem čekal, že se zvedneme. Nestalo se, takže si s vedením sedneme a budeme řešit, co dál. Nejde o to, že křičí fanoušci, ale o to, aby to pomohlo mužstvu. Nikdy jsem se nedržel křesla za každou cenu. Není to o jednom utkání, nehrajeme dobře a je potřeba to vidět. Nebudu hledat výmluvy, nemá to smysl. Nezvedli jsme se a z toho chci vyvodit zodpovědnost,“ prohlásil Ščasný, který s týmem v posledních čtyřech zápasech uhrál jen dvě remízy.

„Cítil jsem, že musím ulevit mužstvu. Ve čtvrtek je další zápas a představa, že bych šel s týmem na lavičku a každou chybou vyprovokoval fanoušky a tím dostával hráče pod tlak, to jsem nechtěl. Přišel jsem s tímto návrhem, vedení to akceptovalo. Domluvili jsme se, že v tuhle chvíli musíme přemýšlet, co je nejlepší pro mužstvo. Zkrátka jsme dobře nehráli,“ řekl Ščasný dnes pro isport.cz.

Devětapadesátiletý Ščasný vedl Spartu od dubna 2015. V minulé sezoně dovedl tým do čtvrtfinále Evropské ligy a k druhému místu v české lize. Ve Spartě předtím působil i v letech 1998 a 1999 a slavil dva mistrovské tituly.

Tým momentálně připravují na čtvrteční zápas s Interem Milán asistenti. „Komplikace to je velká, odešel hlavní trenér. Teď si nastavujeme kompetence mezi námi, co jsme tu zůstali. Budeme se snažit tým připravit co nejlépe, aby tu ve čtvrtek vyběhla lepší Sparta než v derby,“ řekl jeden z asistentů Holoubek.

Toho zároveň ve středu čeká s dorostem Sparty zápas Youth League. „Na velké změny moc prostoru není. Musíme tým připravit tak, aby čtvrteční zápas zvládl, a nastartovat tak Spartu,“ dodal.

Mezi kandidáty na uvolněné křeslo v nejbohatším klubu v zemi jsou dle spekulací Jindřich Trpišovský z Liberce a také Karel Krejčí, který dovedl loni k mistrovskému titulu Plzeň.

Autor: