17. června 2008 17:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zeman Brücknera nenahradí

Český trenér Zdeněk Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český trenér Zdeněk Zeman | foto: ČTK

BĚLEHRAD Jeden z eventuálních adeptů na uvolněný post trenéra reprezentace Zdeněk Zeman vypadává ze hry.Seznam kandidátů se tak snížil prakticky na dvě jména, současného asistenta reprezentace a trenéra Teplic Karla Rady a generálního manažera Jozefa Chovance.

Český trenér Zeman povede fotbalisty Crvené Zvezdy Bělehrad
Fotbalový trenér Zdeněk Zeman dnes podepsal dvouletou smlouvu ve slavném srbském klubu Crvena Zvezda Bělehrad. Jednašedesátiletý kouč českého původu, který má od roku 1975 italské občanství, tak po roce a půl znovu našel angažmá.

"Crvena Zvezda je velký klub. Sledoval jsem, jak v roce 1991 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, a doufám, že budu schopen do historie klubu přidat další pozitivní výsledky," řekl Zeman tamním médiím bezprostředně po podpisu smlouvy. Prezident klubu Toplica Sposojevič si od něj slibuje, že dostane bělehradský celek zpět na evropské výsluní.

Zeman naposledy vedl druholigový italský klub Lecce, odkud byl kvůli špatným výsledkům v prosinci 2006 propuštěn. V Itálii se proslavil především jako trenér Lazia a AS Řím a také svými výroky o údajném dopingu v Juventusu. V českých médiích se o něm spekulovalo jako o možném kandidátovi na uvolněný post kouče národního týmu.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?