Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Astana sází na domácí hráče. Tři Češi musí odejít

Sport

  15:13aktualizováno  18:53
ASTANA - U hokejistů Astany v Kontinentální hokejové lize končí trio Jiří Novotný, Lukáš Kašpar a Kamil Kreps. Podle kazašského serveru Vesti.kz vedení s triem českých útočníků ještě před začátkem přípravy rozvázalo smlouvy.

Český hokejista Lukáš Kašpar odchází z Astany foto: ČTK

Čtvrtfinalista Východní konference z posledního ročníku chce podle tamního tisku v této sezoně sázet hlavně na domácí hráče, a tak je prý odchod cizinců logickým krokem. "Nemám bližší informace, takže jen dedukujeme, ale půjde patrně o reakci na neúspěšné vystoupení (Kazachstánu) na mistrovství světa," řekl zástupce hráčů Jiří Hamal, a připomněl tak sestup Kazachstánu z elitní skupiny světového šampionátu.

"Hokejové vedení Kazachstánu se nyní soustředí na olympijské hry 2014, proto chtějí omezit počet cizinců a dát více prostoru domácím hráčům," doplnil Hamal. Českému triu již hledá nová působiště. "Nepředbíhal bych, ještě je třeba dořešit odchod z Astany, ale snad do dvou tří dnů by kluci mohli mít nová místa jinde," věřil Hamal.

Barys na síle neztratí, věří hokejisté Kazachstánu

Bronzoví medailisté z posledního mistrovství světa Kašpar s Novotným v týmu působili v posledních dvou letech.  Novotný odehrál v kazašské metropoli 155 zápasů, v nichž nastřílel 34 branek, Kašpar stihl 40 gólů ve 114 duelech. Kreps, který do Astany přišel až loni z Oulu, končí s bilancí deseti branek v 58 utkáních.

"Dozvěděli jsme se o tom včera. Na společné schůzce nám vedení oznámilo plán tréninků a cílů pro novou sezonu. Ztrátou českých legionářů Barys na síle neztratí," cituje ruský Sport Express útočníka Romana Starčenka.

Autor: