Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejsme Lev Poprad, zdůrazňuje manažer nového týmu

Sport

  16:55
PRAHA - Generální manažer HC Lev Praha Normunds Sejejs se distancoval od dluhů, které za sebou zanechal Lev Poprad a jeho předchozí majitelé. Věřitelé hokejového klubu, který působil pod stejným jménem v minulém ročníku KHL na Slovensku, se snaží zabránit vstupu pražského celku do soutěže soudní cestou.

Zprava generální manažer Normunds Sejejs, trenér Josef Jandač a hráči Jakub Klepiš, Michal Řepík foto: ČTK

"V médiích je hodně spekulací. Lev Praha je ovšem úplně jiný klub než Lev Poprad. Udělali jsme tu nový klub, který bude hrát KHL, a věřím, že bude hrát dobře," uvedl na dnešní tiskové konferenci bývalý lotyšský obránce, jenž v extralize hrál za Litvínov a Karlovy Vary.

Několikrát zdůraznil, že jde o úplně jinou společnost. "Tady jsou úplně jiní lidé a ty, které jsme oslovili, jako například kustodi a maséři, tak s nimi ukončili (v Popradu) pracovní poměr někdy v únoru nebo březnu. Ti lidé byli půl roku bez práce, a protože svoji práci dělali dobře, tak jsme je oslovili a oni byli rádi, že mohou jít pracovat sem," řekl Sejejs. "Nevím, co se dělo v Popradu a nechci s tím mít nic společného." Nechápe prý, proč je Lev Praha vůbec spojován s klubem KHL, který našel domov v Popradu. "Když se podíváte na internet, kolik mužstev má v názvu 'Lev', mohli by mít na každého nějaké požadavky," řekl Sejejs.

Čtěte také

Žádných komplikací se nebojí. "Nemyslím si, že by se mělo něco takového stát. Tam byli jiní lidé, kteří za to zodpovídali, musí zodpovídat i nadále a vzít to na sebe," prohlásil Sejejs.

Tři společnosti, kterým prý Lev Poprad dluží přibližně 145 tisíc eur (3,7 milionu korun), podaly návrh na vyhlášení konkurzu na jeho majetek. Okresní soud v Prešově dnes konstatoval, že dlužník v dopise vyjádřil souhlas s konkurzem. Záležitost převezme předběžný správce, který bude teprve určen.

S výhledem na premiérovou sezonu Lva Praha Sejejs věří, že nebude v KHL jen do počtu. "Museli jsme vytypovat nějaké hráče a postavit si cíl. Tím je jednoznačně postup do play off a toho se budeme držet, i když všichni chápeme, že to nebude jednoduché," řekl.
Se současnou podobou mužstva je v podmínkách, které klub měl, spokojený a věří, že uspěje. "Snažili jsme se oslovit hráče v těch nejlepších hokejových letech v rozmezí 20 až 30 let, aby se mohla vytvořit taková ta kostra na dva, tři, nebo třeba i čtyři roky," konstatoval Sejejs s vírou, že hráči budou v Praze spokojení a nebude docházet k převratným změnám.

Lev bude hrát i na Štědrý den

Stále ještě potřebuje doladit mnoho věcí po organizační stránce jako například cesty za zápasy na ledech soupeřů, letadla, ale třeba i reklamy. "Snažíme se dohodnout hlavně na tom, aby se nemusely měnit reklamy na ledě. Vše ostatní není problém," uvedl generální manažer týmu, který bude využívat halu Sparty.

Ještě dva domácí zápasy Lva se kryjí s duely Pražanů v extralize. "To vyřešíme, i když dojde třeba na úsek šesti dnů, kdy se prostřídají Sparta se Lvem, což bude náročné pro diváky - každý den hokej," připustil Sejejs.

I proto Lev plánuje různé akce pro děti, školy, sportovní školy či studenty a snažil se nasadit příznivé ceny lístků. "Nechceme na tom vydělávat za každou cenu velké peníze, aby pak nikdo nepřišel." Novou zkušeností pro fanoušky bude i zápas na Štědrý den, kdy Lev přivítá Kazaň. "V Rize jsme hráli také dvakrát doma na Štědrý den a přišla dobrá návštěva. Hrálo se v jednu a ve tři odpoledne, přišli na hokej a pivo chlapi s dětmi, zatímco ženy doma vařily. Třeba to tady bude stejné," smál se Sejejs.

Lev odstartuje do KHL v Praze 6. září duelem proti Dinamu Riga. "Přál bych si, aby přišla pěkná návštěva. Pro mě je ten první zápas moc důležitý, protože jsem v Rize (čtyři) roky pracoval. Pro mě je to takřka derby, určitě moc zajímavý zápas," řekl Sejejs.

Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...