30. března 2008 20:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Baráž: Ústí proti Mladé Boleslavi

Jaroslav Hašek z Chomutova (vpravo) a Jozef Lukáč z Mladé Boleslavi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Hašek z Chomutova (vpravo) a Jozef Lukáč z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili také ve čtvrtém zápase finále play off první ligy nad Chomutovem a po výhře v sérii 4:0 na zápasy se mohou těšit na souboj o extraligu s Ústím nad Labem. O ukončení finálového klání v nejkratším možném termínu rozhodlo dnešní vítězství Středočechů na ledě soupeře 3:2. Po dvou vyrovnaných třetinách vstřelil vítězný gól útočník Tomáš Sýkora v 50. minutě.

Hokejisté Ústí nad Labem už znají soupeře pro baráž o extraligu. S nejhorším týmem nejvyšší soutěže se utká čerstvý šampion první ligy z Mladé Boleslavi, který dnes zvítězil v Chomutově 3:2 a ovládl finálovou sérii druhé nejvyšší soutěže 4:0 na zápasy.

První duel souboje o extraligu je naplánován na 11. dubna do Ústí nad Labem. Klání na čtyři vítězné duely pokračuje na domácí půdě Ústeckých Lvů o dva dny později.

Do Mladé Boleslavi se série přesune v úterý 15. dubna a ve čtvrtek 17. dubna, kdy může být rozhodnuto o postupujícím. Případný pátý zápas se hraje v sobotu 19. dubna v Ústí nad Labem, šestý by se uskutečnil o dva dny později v Mladé Boleslavi a nejpozději skončí baráž ve středu 23. dubna na severu Čech.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz