Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Bělorusko si na domácím šampionátu zahraje play off, Itálie sestupuje

Sport

  22:08
MINSK - Bělorusko si domácí hokejové mistrovství světa užívá se vším všudy. Po výhře 2:1 nad Lotyšskem po pěti letech postoupili do čtvrtfinále. Lotyši v závěru vyrovnali, český rozhodčí Antonín Jeřábek však jejich gól neuznal. Po prohře 1:5 se Švédy opouští elitní skupinu nejméně na rok Itálie.

Bělorusové slaví gól foto: ČTK

Bělorusové poskočili na druhé místo, které budou hájit v posledním duelu s Ruskem, už jistým vítězem skupiny. Druzí mohou být ještě Američané, kteří hrají s Německem.

To je zajímavé i pro české fanoušky, protože pokud svěřenci Vladimíra Růžičky porazí v úterý Francii, tak skončí třetí a utkají se právě s druhým týmem skupiny B.

Finové musí doufat, že Švýcaři porazí Lotyšsko. Pak by se tým Suomi dostal mezi nejlepší osmičku na poslední chvíli.

Lotyši se musí vzpamatovat z direktu od domácího celku. Ve vyhecované bitvě padli kvůli dvěma gólům z 9. minuty. V mohutném náporu v závěru navíc vyrovnali, ale sudí Jeřábek kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti gólneuznal. Detailní televizní záběry odhalily, že to zřejmě bylo správné rozhodnutí.

Podobné situace jsou na letošním mistrovství světa velkým tématem, o němž se vedou spory. Vedení české reprezentace dokonce kvůli tomu podalo stížnost na komisi rozhodčích.

Večerní zápasy na MS

  • Skupina B: Lotyšsko - Bělorusko 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 34. Kulda (Niživijs) - 9. Platt (Graborenko, Stas), 9. Grabovskij (Kaljužnyj, Korobov), 60. S. Kosticyn. Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Kaval (USA) - Carlson (Kan.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 7:9, navíc M. Jass, Daugavinš (oba Lotyšsko) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 14.531.
  • Skupina A: Itálie - Švédsko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 11. Gander (Felicetti, Tudin) - 1. Nyquist (Klasen), 17. Ekholm (Klasen), 35. Nyquist (Danielsson, Klasen), 38. Danielsson (Ekholm, Klasen), 56. Jimmie Ericsson (Nygren, Möller). Rozhodčí: Šindler (ČR), Gofman - Raming (oba Rus.), Carnathan. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:4. Diváci: 7878.
Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...