Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bitva o Prahu: dramatický hokejový duel ovládli studenti UK

Sport

  18:02
PRAHA - Napínavá hra do poslední vteřiny, stadion naplněný až do posledního místa. Taková byla Bitva o Prahu! V univerzitním hokejovém utkání se proti sobě minulou středu postavili pražští rivalové, týmy Engineers Prague (domácí mužstvo složené z hráčů studujících fakulty ČVUT, VŠE a ČZU) a UK Praha. Podpořit je přišlo 800 fanoušků.

Napínavá hra do poslední vteřiny. foto: Lukáš Kozel

V rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) svedly derby dva pražské týmy v zápase s názvem „Bitva o Prahu“, která je oblíbeným eventem nejen u studentů. Na utkání přijala pozvání například i rektorka VŠE Hana Machková a rektor ČVUT Vojtěch Petráček. Mohlo by se zdát, že souboj budou sledovat z pohodlí VIP zóny v restauraci Kanada nad ledovou plochou, ovšem opak byl pravdou, fandili z bezprostřední blízkosti domácí střídačky.

Bitva o Prahu. Minulý týdne se konala hokejová akce sezony. Na snímku jsou...
Čestné buly (zleva vedoucí FTVS prof František Zahálka, rektorka UK Hana...

Každý, kdo na stadion Hvězda v pražských Vokovicích zavítal, se bavil povedenou show. Fanoušci si mohli také zakoupit suvenýry v barvách Engineers Prague nebo UK Praha, či se jít vyfotit do fotokoutku s nepřeberným množstvím doplňků.

Nadšenci do hazardu si zase mohli vsadit na výsledek u Fortuny. Během zápasu probíhala soutěž o hodnotné ceny v podobě lístků na Pražský Majáles 2019 nebo na Studentský ples ČVUT či 30litrový sud piva. 

Už před čestným buly, ve kterém se proti sobě postavili zmínění rektoři univerzit, stáli diváci i kolem hřiště za brankami, a celé ochozy byly doslova k prasknutí.

Napětí do poslední vteřiny

Zápas začal, jako tradičně v utkáních EUHL státní hymnou, kterou pro tento speciální zápas zazpívala živě zpěvačka Anna Machová. Týmy se v této sezoně střetli v rámci EUHL poprvé, a oba měly jasný cíl – ovládnout českou metropoli.

Fanoušci na hokejové bitvě.

Fanoušci na hokejové bitvě.

V první třetině šli do vedení „Inženýři“, a celý fanouškovský kotel doslova vřel a jásal. Možná právě i to dodalo týmu kuráž, a hned deset vteřin po startu druhé třetiny zvýšili domácí na 2:0. To už muselo být hlediště slyšet nejen na stadionu. Hostující UK se podařilo v ubíhajících minutách stav stáhnout na 2:1. Ke konci hrací doby skóre srovnali.

Ani prodloužení ale o vítězi bitvy nerozhodlo, ačkoliv šancí bylo na obou stranách opravdu hodně. V nájezdech měli „šťastnější hokejky“ hráči Univerzity Karlovy a z bitvy o Prahu si tedy do tabulky odnášejí o jeden bod více. Zajímavé je, že dle postavení v tabulce se tito rivalové mohou brzy střetnout znovu, již v boji na život a na smrt, v play off o vítězný pohár Sekeráš Trophy.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...

Mohlo by vás zajímat