16. května 2017 13:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Brno je blíž stavbě haly za Lužánkami. Radnice schválila výměnu pozemků

Budou hokejisté Komety hrát opět v Brně za Lužánkami? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budou hokejisté Komety hrát opět v Brně za Lužánkami? | foto: ČTK

BRNO Zastupitelé Brna schválili směnu posledních chybějících pozemků pro stavbu hokejové haly za Lužánkami se společností Eiskon Develop. Město nabídne pozemky pro stavbu hokejovému klubu Kometa Brno, který má o vybudování haly zájem.

Na stavbě by se podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) mohlo podílet i město, kraj a stát.

Podle něj Kometa dokončuje studii proveditelnosti, na základě které bude město s klubem jednat o financování. Hala za stovky milionů má nabídnout 12.000 míst. Kometa letos po 51 letech vyhrála extraligový titul.

Město získá pozemky v hodnotě 11 milionů korun a firmě dá pozemky za 65 milionů, přičemž společnost Eiskon Develop městu doplatí 54 milionů.

Směnu pozemků schválilo 34 zastupitelů, nikdo nebyl proti a sedm se zdrželo.

Bod o směně provázela delší debata. Opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD) řekl, že se město vzdá pozemků, které jsou v blízkosti míst, kde v budoucnu mají vzniknout sportovní stadiony a bude tam problém s dopravou.

„Na druhé straně chápu, že na stole není moc jiných řešení, a jsem si vědom toho, že pokud se to nevyřeší, těžko můžeme postoupit ve stavbě haly, na které nám všem záleží,“ doplnil Pospíšil.

Hokejisté Komety Brno slavili na pódiu se svými blízkými.
Brněnská hokejová legenda Vladimír Nadrchal.

Na ztrátu cenného území upozornil i bývalý primátorův náměstek a současný předseda spolku Brno+ Robert Kotzian.

Podle něj město přijde o územní rezervu, která má sloužit pro vybudování sportovního zázemí, pro parkování, obchod a služby ve sportovní lokalitě za Lužánkami.

Opoziční Martin Říha (KSČM) navrhl, že by se měly pozemky získat prodejem a nákupem. Primátor mu ale odpověděl, že firma Eiskon Develop musí mít motivaci pozemky prodat.

„Pokud ty pozemky nevypořádáme, bude zablokovaná realizace čehokoliv v této lokalitě,“ dodal Vokřál.

Město bude o hale dále jednat s Kometou.

„Kometa dokončuje studii proveditelnosti. V krátké době bude dokončena. Na základě ní budeme s klubem jednat o přípravě financování a snad dojdeme až ke zlaté tečce, že se hala postaví a jednou se tady bude hrát to, co se nyní hraje ve Francii nebo Německu, a to mistrovství světa,“ dodal Vokřál.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.