Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Carolina jedná s hvězdným útočníkem. Jde o Jágra?

Sport

  12:42
Před pěti dny se v NHL otevřel trh s volnými hráči, legendární útočník Jaromír Jágr se ale stále nedohodl na dalším angažmá. Sílí spekulace, že by mohl oblékat dres Caroliny. Její šéf připustil, že jedná s hvězdným útočníkem, který nemá smlouvu. S českým útočníkem?

Český hokejista Bostonu Bruins Jaromír Jágr foto: Reuters

Generální manažer Jim Rutherford přiznal, že Hurricanes jsou v kontaktu s jedním z hvězdných útočníků, který je momentálně bez angažmá. Podle různých indicií by se mělo jednat o jedenačtyřicetiletého Jaromíra Jágra.

Osobnosti Hurriacanes

E. Staal      8 250 000

A. Sjomin  7 000 000

C. Ward     6 300 000

J. Staal  6 000 000

J. Skinner    5 720 000

Ponz.: v milionech dolarů za rok - nejde o aktuální plat pro sezonu 2013/14, ale o dopad na platový strop

"Jsme v kontaktu s jedním z nejlepších hráčů, který je momentálně bez smlouvy a má zájem u nás hrát. Navíc chce jen roční smlouvu," řekl Rutherford v rozhovoru pro místní rozhlasovou stanici.

Legendární český hokejista po sezoně skončil v Bostonu a momentálně v zámoří řeší svoji budoucnost. Vedle Jágra však zůstává na trhu volných hráčů mnoho atraktivních útočníků: , Dustin Penner, Michajl Grabovskij, Brenden Morrow, Mason Raymond, nebo Teemu Selänne - ten ovšem nejspíš nechce hrát jinde než v Anaheimu.

Jágr by se v klubu mohl potkat s Jiřím Tlustým, se kterým hrál v uplynulé sezoně při výluce NHL za Kladno.

Nemá finance

Carolina by si však musela nejdřív udělat prostor pod platovým stropem, kde už kvůli vysokým smlouvám pro bratry Staaly, Alexandera Sjomina nebo brankáře Cama Warda mnoho okének nezbývá. Odhadovaný Jágrov roční plat by se mohl pohybovat mezi třemi a čtyřmi miliony dolarů. V poslední sezoně činil 4,55 milionu dolarů.

Podle agenta Petra Svobody naopak mezi zájemci o služby jednačtyřicetileté hvězdy není Buffalo. Vedení Sabres má před sebou jiné úkoly - musí podepsat dva klíčové hokejisty, kteří mají status volných hráčů s omezením: forvarda Thomase Vaneka a brankáře Ryana Millera.

Autor: