Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

České hokejové hry? Byl to nepovedený turnaj, připustil Rolinek

Sport

  12:15
PARDUBICE - Cenné vítězství hokejistů na závěr Českých her proti rivalovi z Ruska sice podle kapitána týmu Tomáše Rolinka jakožto dílčí úspěch potěšilo, celkově však podle jeho názoru nešlo ze strany reprezentace o vyvedenou akci. "Musí se to hodnotit jako neúspěch," připustil Rolinek. "Máme sice na kontě tři body stejně jako další dva účastníci turnaje, ale nebudeme si nic namlouvat - nebyl to povedený turnaj," prohlásil útočník pražské Sparty.

Český hokejový útočník Tomáš Rolinek foto: ČTK

Vítězství proti sborné bylo hodně vydřené. Po vedoucím gólu přišlo vyrovnání soupeře krátce před druhou přestávkou. "V tu chvíli jste naštvaný, protože takové věci se nesmějí stávat. Soupeř se vždy dostane na koně," podotkl Rolinek. S herním projevem ve třetí třetině byl však spokojený. "Z naší strany byla zase odmakaná a byli jsme trpěliví, což jsme si celý zápas říkali, že nemůžeme nijak bláznit, aby nás přečíslovali. Myslím, že tam ani nic takového nebylo a my pak dali ten šťastný gól. Vítězství jsme si ale zasloužili," domníval se Rolinek.

K TÉMATU

Rusové porážku jen těžce rozdýchávali. "Každého ze soupeřů ta porážka štve. Oni nás tam ještě uzavřeli při power play, pak i vyvolali rvačku. Za poslední roky s nimi hrajeme takové zápasy pořád, nebylo to nic nového. Je to pořád vyhecované a i když tady měli mladý tým, tak ta rivalita mezi Českem a Ruskem tam pořád je," přitakal Rolinek. V závěrečném duelu turnaje se podle něho povedlo přesně to, po čem volal po sobotním ztraceném utkání se Švédy.

Mužstvo na turnaji srážely neproměněné šance

"Celý turnaj nám scházela kombinace a přesnost, abychom přehráli soupeře. Jak jsem říkal už v sobotu, musíme hrát na 1:0, 2:0. Moc gólů jsme opravdu nedali, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Dnes se to povedlo. A opravdu silou vůle." Přiznal, že předchozí průběh turnaje stál hodně sil.  "Ale takový zápas v takovéhle atmosféře, to jde samo se na takový duel připravit," pochvaloval si Rolinek, i v souvislosti s návštěvou téměř sedmi a půl tisícovek diváků. "Nohy už vám pak jdou lehce a nemůžete nikde nic vypustit," dodal.

Mužstvo na turnaji srážely neproměněné šance, scházely góly. "Z minulého roku se to přetáhlo zase sem a ty góly znovu chybějí. Sice tam byla vůle, nikdo nevypustil žádný moment, nevykašlali jsme se na to, ale to v současném sportu ani nelze, protože hrát na půl plynu, tak by vás každý soupeř přejel. Vůlí jsme to sice vybojovali, ale to je tak všechno," zhodnotil Rolinek. "Je to o hlavě. Musíme začít hrát jednoduše a nevymýšlet v koncovce žádné blbosti," uzavřel.

Autoři: ,

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...