15. minuta
Dvojnásobná výhoda končí, dvakrát pálil Gřegořek, Masalskis byl ale jistý.
14. minuta
důležité
Kulda opět fauloval Vampolu a Češi budou hrát 34 vteřin pět na tři. V ponechané výhodě pálil nebezpečně z mezikruží Blaťák.
13. minuta
Rozsíval vypálil od modré, Masalskis střelu jen vyrazil, Klepiš ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté branky.
12. minuta
důležité
Jágr našel před brankou Vampolu, Galvins českého útočníka fauloval a čeští hráči budou hrát další přesilovku.
12. minuta
Češi zatlačili Lotyše do obranného pásma, ale většinu času strávili u mantinelů.
10. minuta

Blaťák vypálil od modré, Rolinek clonil Masalskisovi, ten z námahou střelu vyrazil.

• Česko - Lotyšsko (Rolinek před Masalskisem).

Česko - Lotyšsko (Rolinek před Masalskisem). / Autor: Reuters

10. minuta
důležité
Redlihs se objevil před Vokounem, ale střelu mezi betony český brankář s přehledem vyrazil do rohu, na druhé straně se připomněl nebezpečnou střelou Jágr.
9. minuta
Úvod zápasu českému týmu vyšel, bohužel ale tlak nevyústil v branku a nápor poté utnulo oslabení. Přesto je start českého týmu do zápasu pozitivním zjistěním.
8. minuta
důležité
Kromě začátku oslabení se bránili Češi skvěle. Už se opět hraje pět na pět.
7. minuta
Lotyšsko
Pujacs se objevil sám před Vokounem, ale minul.
6. minuta
Za podražení míří Novotný, chvíli poté, co byl na druhé straně faulován Kašpar vysokou holí do obličeje. Chvíli předtím měl obrovskou šanci, stejně jako Červenka.
5. minuta
Další tlak českého týmu. Marek se natlačil před branku, koutouči vypáleném z jeho hole ale stál v cestě Novotný, který byl natlačen do brankoviště.
4. minuta
Jágr našel před Masalskisem parádně Klepiše, tomu ale v poslední chvíli přeskočil kotouč čepel hole.
3. minuta
důležité
Přesilovka končí nepovedenou střelou Čáslavy a následným závarem před Masalskisem...Ven půjde Novotný, ale také Lotyš. Na českých hráčích je vidět velký elán a chuť do hry a výrazné zlepšení proti zápasu se Švýcarskem. Vše tlačí do branky, což je dobře.
2. minuta
Marek nabil Rachůnkovi, ten ale opět minul lotyšskou branku.
1. minuta
Blaťákova střela minula Masalskisovu pravou tyč.
1. minuta
Češi vlétli na soupeře. Klepiš nejprve nezvládl nájezd 2 na 1 s Jágrem, následně jej fauloval Pujacs a čeští hokejisté budou hrát přesilovku.
1. minuta
Zápas začal, poprvé se na úvodním buly představil Vampola.
20:14
Český zápas na turnaji bude potřetí v řadě pískat jako hlavní Rus Kadyrov. Pomáhat mu bude domácí Piechaczek, na čarách budou působit Američan Brown a Fin Terho.
20:11
Čeští hokejisté nastupují na led a nastupuje v červených dresech. V těch Češi dokázali porazit Švédsko. Týmům v červeném se na turnaji obecně daří, potvrdí Češi trend?

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Čáslava - Němec, Blaťák - Rachůnek, Mojžíš - Gřegořek - Jágr, Vampola, Klepiš - Rolinek, Marek, Voráček - Novotný, Červenka, Kašpar - Kvapil, Koukal, Hubáček, Růžička ........................................................................... Lotyšsko:Masalskis - Rekis, Pujacs - Galvinš, Jerofejevs - Sotnieks, Kulda - Andersons, Jass - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, Meija - Redlihs, Saulietis, Pečura.