Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Českou hvězdu v Praze vypískali. Někteří lidé jsou zlí, mrzelo Kováře

Sport

  10:54
PRAHA - Ještě loni ho v Česku (tedy hlavně v Plzni) fanoušci milovali. Teď přijel hokejista Jan Kovář do Prahy jako nepřítel. Za ruský Magnitogorsk bojuje proti Lvu o Gagarinův pohár. Kováře ve třetím finále KHL (3:2) diváci vypískali.

Jan Kovář oslavuje se spoluhráči gól v síti Lva. foto: MAFRA - Michal Šula

Lidé na zaplněných tribunách v O2 areně rozčilil hlavně moment ze závěru první třetiny, kdy český útočník krosčekoval domácího brankáře Petriho Vehanena. Když se Kovářova tvář objevila na kostce nad ledem, spustlili fanoušci Lva ohlušující pískot.

ČTĚTE VÍCE

"On šel první do mě, já jsem do něj trošku strčil a on tam sebou hodil. Měl na to právo, je chráněný. Byla to kravina ode mě," přiznal Kovář po utkání s tím, že si jinak Vehanena nevšímá. "Hraju si to svoje."

Zákrok explzeňského hráče se však nelíbil jeho parťákovi z národního týmu. Kapitán pražského Lva Jiří Novotný se hned do Kováře pustil. "To nevím. Jenom jsme si něco řekli," řekl Kovář.

Český hráč ve sluzbách ruského klubu měl na tribuně opět skupinku známých v barvách Metallurgu, na rozdíl od zápasu ve sparťanské hale v základní části však vůbec nebyli slyšet. "Je to hezký, že mi takhle fandí. Musím jim příště udělat větší radost."

Jiří Sekáč (vpravo) se raduje se spoluhráči.

Ledová sprška pro brankáře Vehanena v podání útočníka Brenta.

Pro většinu z 16 tisíc diváků byl však Kovář v nemilosti. "Je to zvláštní hrát před českými fanoušky, ze začátku jsem byl nervózní. Snad to bude lepší ten další zápas," doufá 24letý centr Magnitogorsku. "Slyšel jsem i něco z tribun," potutelně se usmál Kovář. "Některé narážky jsou celkem vtipné, naopak někteří lidé jsou takoví zlí, to zamrzí. Ale to k tomu patří."

Pro Kováře je těžké se v takové atmosféře, navíc v Praze, soustředit na hokej. Ovšem jako jedna z opor Magnitogorsku musí. Ve čtvrtečním čtvrtém duelu finálové série potřebuje jeho tým zabrat. "Musíme hrát jako ten druhý zápas doma, být lepší a vyhrát," vymyslel jednoduchý plán.

Na druhou stranu Kovář uznává sílu soupeře. "Lev hraje výborně dozadu. Čeká na svoje šance a využívá je. Má podobný styl hokeje jako Zlín, i když v lepším vydání," uvedl Kovář. "Je velká škoda, že jsme dostali gól takhle před koncem, ale oni si vyhrát zasloužili."

Autor: