11. dubna 2016 11:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Dacjuk chce utéct z NHL zpět do Ruska. Kvůli třináctileté dceři

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pavel Dacjuk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Dacjuk. | foto: Reprofoto

DETROIT Hvězdný hokejový útočník Pavel Dacjuk chce rok před vypršením smlouvy s Detroitem odejít z NHL a vrátit se domů do Ruska. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu by rád byl na blízku své třináctileté dceři, jež žije s jeho bývalou manželkou v Rusku.

„Nebylo to lehké rozhodnutí, neudálo se to ze dne na den, ale chci se po sezoně vrátit domů. Možná ještě neskončím s hokejem, ale myslím, že jsem skončil v NHL,“ řekl listu Detroit Free Press sedmatřicetiletý Dacjuk.

Centr s šikovnýma rukama má v Red Wings smlouvu ještě na příští sezonu z tříletého kontraktu na 22,5 milionu dolarů. I kdyby ze zámoří odešel, klubu by se stále jeho plat 7,5 milionu započítával do platového stropu. „Má z toho hodně špatný pocit. Je to pro něj osobní věc, rád by udělal cokoli, aby Red Wings nějak pomohl,“ řekl ESPN Dacjukův agent Dan Milstein.

Dacjuk měl myšlenky na odchod už loni, ale v Detroitu zůstal především kvůli majitelům klubu Mikeovi a Marian Illitchovým. „Neodešel jsem z respektu k nim, nechtěl jsem po sobě nechat v týmu spoušť,“ uvedl Dacjuk.

Jednání s Illitchovými a generálním manažerem Kenem Hollandem ho čeká i letos po play off a podle agenta není úplně vyloučené, že se jeden ze symbolů Red Wings nechá přemluvit ještě k poslední sezoně v klubu.

Rodák z Jekatěrinburgu Dacjuk působí v NHL od roku 2001 a nikdy nehrál jinde než v Detroitu. V 953 zápasech nasbíral 918 bodů za 314 gólů a 604 asistencí, v letech 2002 a 2008 se radoval ze zisku Stanley Cupu a třikrát získal Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v lize.

Detroit postoupil do play off po pětadvacáté za sebou a čeká ho série s Tampou Bay.

ČTK
  • 0Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.