Dallas rozhodl v prodloužení a vede 2:1 na zápasy, rozhodující gól dal ruský útočník Alexandr Radulov

Denis Gurjanov se raduje ze vstřelené branky. foto: Reuters

Edmonton - Hokejisté Dallasu porazili v NHL Vegas 3:2 v prodloužení a v semifinálové sérii play off se ujali vedení 2:1 na zápasy. Rozhodující branku vstřelil v 61. minutě ruský útočník Alexandr Radulov, který se prosadil v letošních vyřazovacích bojích již poosmé.
  7:20aktualizováno  7:22

Ve třetím utkání finále Západní konference se na první gól čekalo až do 40. minuty, kdy se prosadil Jamie Oleksiak. Kanadský obránce proměnil samostatný únik a poslal Stars do vedení. Shea Theodore vyrovnal při početní výhodě ve 44. minutě, jenže už v čase 47:34 vrátil kapitán Jamie Benn vedení na stranu Dallasu.

Cesta za blízkými plná úskalí. Rodiny osamocených hráčů NHL raději zůstávají doma

Mark Stone poslal zápas brankou z 53. minuty do prodloužení, když tečoval pokus z hole Alexe Tucha. V něm ale hráči Golden Knights nedokázali využít své výrazné převahy ze třetí části a po 31 sekundách inkasovali z hole Radulova, jenž se trefil dokonale přesně s pomocí tyčky.