Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Debakl nastartoval Ovečkina a spol. Útočný stroj deptá soky obranou

Sport

  13:59
PRAHA/WASHINGTON - V loňské sezóně byl tým z hlavního města USA postrachem celé NHL. Kam parta Alexandera Ovečkina přijela, tam sela hrůzu. Góly, góly, góly... celkem 318 branek v jedné sezóně, průměr téměř čtyř branek na zápas. Letos se gólostroj zastavil, Washington se během prosince a ledna trápil. Jenže zdá se, že nyní chytil jeden z favoritů na Stanley Cup druhý dech. Ovšem soupeře neničí drtivým útokem, ale perfektní defenzivou.

Michal Neuvirth a Alex Ovečkin. foto: ČTK

"Musíme zlepšit defenzivní činnost, stále se opakují stejné chyby... Všichni musíme začít od sebe," říkal kouč Bruce Boudreau 27. února po porážce od NY Rangers 0:6 (letos se stejným soupeřem prohrál Washington již 0:7). A jeho ovečky si vzaly slova k srdci.

SÉRIE CAPITALS

- Washington vyhrál posledních 8 zápasů, z toho polovinu v prodloužení či na nájezdy.

- Sedmkrát zvítězil pouze o gól při celkovém skóre 24:12, což činí průměr 3 vstřelených ku 1,5 obdrženému gólu na zápas. Bez výhry 5:0 nad Edmontonem je ale skóre "jen" 19:12 v sedmi duelech.

Capitals od té chvíle neprohráli, z osmi vítězství v řadě si celkem sedm připsali po jednobrankovém triumfu. Pouze Edmonton si přijel do Verizon Center pro debakl 0:5. Celek, který v loňském ročníku udivil ofenzivní smrští a celke 318 góly v 82 zápasech se naučil bránit.

Jaká to proměna během necelých dvanácti měsíců. Ovšem logická, útočný hurá hokej soupeři přečetli a hvězdy v čele s Alexanderem Ovečkinem se trápily. Paradoxně ale perfektně bránící Washington nyní pro soupeře nepříjemnějším soupeřem než loni a letos na podzim. S "červené" armády se stává tým pro play off.

WASHINGTON LETOS A LONI

2009/2010 - ZÁKLADNÍ ČÁST
82z - 54v - 15p - 3pp - 318:233 (1. NHL), Více gólu než Caps dalo v základní části naposledy v sezóně 95/96 Colorado 326 a Detroit - 325. Caps loni skončili v 1. kole play off.
2010/11 - ZÁKLADNÍ ČÁST
70z. - 40v - 20p - 10pp - 189:171 (4. místo v NHL)

"Loni jsme dostali krásný pohár (President Trophy) pro vítěze základní části a jak jsme dopadli? Letos máme jdeme za jiným cílem a je jedno kolikátí budeme po základní části," řekl po posledním triumfu nad Chicagem Boudreau.

Co měl na mysli? Stanley Cup. Ten Stanley Cup, který obhajují právě "Černí jestřábi" z Chicaga, kteří si o víkendu užili audienci i prezidenta USA Baracka Obamy. Ten se netají náklonností pro své rodné město Chicago, ale stejně tak přeje i Capitals, týmu z hlavního města Spojených států. Ovečkin a spol. by to do Bílého domu neměli daleko. A moc dobře si to uvědomují...

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...