Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dosmál se. Z bitky gólmanů má DiPietro zlomenou čelist a dohrál

Sport

  12:40
NEW YORK/PRAHA - I na NHL neobvyklá pěstní výměna dvou brankářů má pro muže v masce NY Islanders Ricka DiPietra nepříjemnou dohru. Jeho soupeř - gólman Pittsburghu Brent Johnson - mu svým tvrdým levým hákem zlomil čelist, DiPietro si navíc poranil při pádu na led třísla. Nyní se na 4 až 6 týdnů připojí k početné marodce nejhoršího celku Východní konference.

Brent Johnson a Rick DiPietro. foto: www.nhl.com

Bylo to zvláští situace i na NHL. Po čtyřech letech se do sebe ve čtvrtek pustili v ledových aréně nejslavnějšího hokejové ligy dva brankáři. V duelu NY Islanders a Pittsburghu Penguins (hosté vyhráli 3:0) shodili výstroj domácí Rick DiPietro a hostující dvojka Brent Johnson.

"Splnil se mi sen," byl spokojený po zápase s bitkou Johnson, přestože kvůli vyloučení přišel o vychytanou nulu. Svého soka, který do pěstního souboje přijel se širokým úsměvem ve tváři totiž složil parádním levým hákem, za který by se nemusel stydět ani Mike Tyson v dobách své největší slávy.

Po vzoru boxerského "zvířete" také svým knockoutem soupeře zranil, když mu zlomil čelist. Devětadvacetiletý Američan bude kvůli zranění chybět svému celku minimálně 4 až 6 týdnů. Při pádu na led si totiž ještě pochroumal třísla. "Více mě ale bolí porážka, než zranění," zůstal nad věcí DiPietro.

"Nečekal jsem, že takto dopadnu, samozřejmě bych raději hrál a klukům pomohl," pokračoval už v jiném tónu gólman nejhoršího celku Východu. "Nevěděl jsem, že má tak dlouhé ruce a tak tvrdý levý hák. Teď už to vím," dodal už zase s trochou černého humoru.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!