Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fintu okoukal z NHL. Nikoho jsem nechtěl zesměšnit, brání se Hertl

Sport

  21:00
SAN JOSE/PRAHA - Parádní gól Tomáše Hertla, při kterém jel sám na brankáře New Yorku Rangers a puk si před zakončením prohodil mezi nohama, stále budí v zámoří emoce. Většina fanoušků a odborníků českého mladíka ze San Jose Sharks brání, ale někteří ho i kritizují. "Přitom to vůbec není tak, že bych chtěl někoho zesměšnit nebo se někomu vysmíval," říká hokejový útočník.

Tomás Hertl je nová česká hokejová kometa v zámořské NHL. foto: ČTK

"Přitom já byl šťastný, že se mi něco takového vůbec povedlo, protože na tréninku mi to v poslední době moc nejde. Navíc mám tyhle finty odkoukané z NHL. Podívejte se na Dacjuka nebo Forsberga, co dělají za věci. My mladší je chceme jenom napodobit," brání se Hertlv rozhovoru pro MF DNES, který vyjde v sobotu. I přes řadu negativních hlasů však zůstává nad věcí. I proto, že většina reakcí byla spíše opačná.

"Kluci z týmu mi říkali, že to byl výborný nájezd a nikdo mi neradil, abych to už nedělal," řekl 19letá vycházející hvězda, která promluvila i o řadě dalších témat. O jakých? Například o vlastní popularitě nejen v Česku, ale také v San Jose, o srovnávání s Jágrem, o zvýšeném očekávání a tlaku, o pozornosti od soupeřů, o fobii z novinářů a slabé angličtině nebo o tom, že si chystá udělat americký řidičák.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat