Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Nečas vstřelil vítěznou branku Caroliny, Mrázek vychytal čisté konto

7:20aktualizováno  7:49
New York - Český hokejový útočník Martin Nečas rozhodl v úterním utkání NHL vítěznou brankou o výhře Caroliny 2:0 v Los Angeles. Spolu s ním zazářil v dresu Hurricanes také brankář Petr Mrázek, který si díky 31 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně. Útočník Michael Frolík přispěl prvním gólem v ročníku k výhře Calgary nad Philadelphií 3:1 a vychutnal si tak svůj jubilejní 800. zápas v soutěži.

Martin Nečas se raduje ze svoji první branky v NHL foto: ČTK

První gól duelu v Los Angeles padl v 25. minutě, kdy Nečas po přihrávce Ryana Dzingela zpoza branky překonal střelou z mezikruží k levé tyči Jacka Campbella. Výsledek pojistil sedm sekund před koncem v oslabení při power play domácích tečí střely Teuva Teräväinena do prázdné branky Sebastian Aho.

Sedmadvacetiletý Mrázek, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, i při svém čtvrtém startu v sezoně vychytal vítězství a zaznamenal 19. nulu v NHL. Dvacetiletý Nečas si vylepšil bilanci v sezoně na pět bodů za dvě branky a tři asistence ze sedmi utkání. Byl zvolen třetím nejlepším hráčem utkání.

Jednatřicetiletý Frolík byl za svůj výkon vyhlášen také první hvězdou utkání. K úspěšnému výsledku Flames po předchozích dvou porážkách pomohl 21 úspěšnými zákroky také gólman David Rittich, jenž byl zvolen třetím nejlepším hráčem večera.

Útočník Calgary Flames Michael Frolík (67) slaví branku se spoluhráčem Oliverem Kylingtonem.

Frolík hned po 95 sekundách prostřelil z pravého kruhu brankáře Briana Elliotta a poslal Calgary do vedení. Ve druhém dějství zvýšil náskok Flames Andrew Mangiapane. Ve 45. minutě sice sebral čisté konto Rittichovi střelou z pozice mezi kruhy obránce Matt Niskanen, ale v závěru se při power play hostů trefil do prázdné branky Elias Lindholm a potvrdil výhru svého týmu.

Útočník Ondřej Palát se podílel asistencí na vítězství Tampy Bay v Montrealu 3:1. Hosté prohrávali po gólu Jeffa Petryho z 16. minuty, ale ještě před první přestávkou vyrovnal Brandon Coburn. Rozhodující byl začátek druhé třetiny, kdy se během 57 sekund trefili Steven Stamkos a Tyler Johnson, který zužitkoval Palátovu přihrávku.

Výsledky NHL:

Toronto - Minnesota 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky: 22. Tavares, 28. Marner, 29. A. Johnsson, 34. Matthews - 6. Kunin, 59. Mayhew. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.149. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Marner, 3. Andersen (všichni Toronto).

Montreal - Tampa Bay 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 16. Petry - 20. Coburn, 22. Stamkos, 23. T. Johnson (Palát). Střely na branku: 34:22. Diváci: 20.406. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Petry (Montreal), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

Winnipeg - Arizona 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky: 8. Scheifele, 45. Connor - 26. a 38. Dvorak, 20. Garland, 28. Schmaltz. Střely na branku: 40:35. Diváci: 14.764. Hvězdy zápasu: 1. Dvorak, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Scheifele (Winnipeg).

Calgary - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 2. Frolík, 35. Mangiapane, 60. E. Lindholm - 45. Niskanen. Střely na branku: 38:22. Diváci: 17.771. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Elliott (Philadelphia), 3. Rittich (Calgary).

Vegas - Nashville 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky: 10. Mark Stone, 18. R. Smith - 3. Turris, 21. Sissons, 26. Järnkrok, 27. F. Forsberg, 44. Bonino. Střely na branku: 35:39. Diváci: 18.188. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Sissons (oba Nashville), 3. Glass (Vegas).

Vancouver - Detroit 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 33. a 54. J. T. Miller, 18. Stecher, 22. Edler, 24. E. Pettersson - 1. D. Larkin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.183. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Boeser, 3. Edler (všichni Vancouver).

Los Angeles - Carolina 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 25. Nečas, 60. Aho. Střely na branku: 31:23. Diváci: 14.219. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, z 31 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Carolina), 2. J. Campbell (Los Angeles), 3. Nečas (Carolina).