Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Pastrňák čtyřmi góly v NHL stanovil svůj rekord. Za to mě platí, přiznal

Sport

  12:40
Boston - Naposledy před šesti lety. Hokejový svět tehdy obletěly záběry na teprve devatenáctiletého zelenáče Tomáše Hertla, který čtyřmi góly ohromil NHL. Uběhla nemalá doba, než výjimečný počin některý z Čechů zopakoval. David Pastrňák prakticky sám skolil Anaheim. „Za to mě platí,“ prohodil po výhře 4:2.

Radost Davida Pastrňáka. foto: AP Photo

VIDEO: Fantastický Pastrňák. Poprvé nasázel čtyři branky v jednom zápase NHL

Že by snad neměl radost? Ale to ne, viditelně šťastný opět rozdával úsměvy. Ani nemusel tušit, že čtyři góly v jednom zápase NHL před ním vstřelilo „pouze“ dvanáct Čechů. 

Kromě Hertla ještě Patrik Eliáš, Jaromír Jágr, Miroslav Fryčer nebo Vladimír Růžička.

I tak před zámořskými novináři v šatně vyprávěl, jak fajn pocit to je. „Vstřelit pár gólů pomůže sebevědomí. Já se prostě jen snažím být lepší než před rokem. Hlavně na to se soustředím,“ vykládal.

Třeba v porovnání s nečekaným představením Hertla možná pochopíte, proč Pastrňák euforické pocity nepopisoval.

Nynějšímu zástupci kapitána San Jose v roce 2013 běžel nováčkovský kontrakt, celou ligu tehdy šokoval. Kdežto Pastrňáka lze dnes už považovat za hvězdu - NHL a především Bostonu - jež ročně dostává téměř 6,7 milionu dolarů.

S Davidem Pastrňákem si chce plácnout mnoho fanoušků, je hvězdou Boston Bruins.

Možná i proto český útočník pronesl větu: „Za to mě platí.“ Po ní nezapomněl pochválit parťáky z útoku a zdůraznit důležitost dvou bodů za výhru týmu.

„Jeho výkony jako samozřejmost neberu, cením si jich, protože jsou speciální. Má instinkt a především chce být rozdílovým hráčem. Chodí tam, kde to bolí. Obdivuhodné,“ vrátil mu milá slova spoluhráč Patrice Bergeron.

Český šikula už individuálně výjimečné večery prožil. Teď jakoby mimoděk přidal další, přihlédnete-li ke stylu, jakým o čtyřech gólech mluvil. 

Stačí připomenout podobně úžasný výkon z play off 2018, kdy Pastrňák hattrickem a třemi asistencemi rozebral Toronto. Nebo březnový hattrick s dvěma asistencemi proti NY Rangers.

I přesto si za výkon během pondělního večera podle očekávání vysloužil velkou chválu. Vždyť se dostal do úzké společnosti vybraných českých hokejistů. Sám rozhodl utkání NHL. „Má talent, je nebezpečný. Jeho musíte hlídat, jinak vám ten gól dá,“ říkal Marchand.

„Jo, měli jsme odvést lepší práci, aby si zápas tolik neužíval,“ souhlasil anaheimský obránce Hampus Lindholm.

„Pastrňák nám teď moc pomáhá, chodí do míst, kam potřebuje, aby ty góly dal. Jeho řadě se vážně daří,“ vyprávěl i trenér Bruce Cassidy.

Spolupráce Pastrňáka, Bergerona a Marchanda opět patří k nejlepším v lize, to oni táhnou jinak slabší produktivitu týmu. „Od našeho útoku se body očekávají, jsme spolu dlouho,“ doplnil teprve třiadvacetiletý Pastrňák.

Hokejista, jehož důležitost pro Bruins stále roste.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!