Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Na šampionát nemusí jet nikdo z NHL

Sport

  15:19
PRAHA - Na loňském hokejovém mistrovství světa bylo v kádru české reprezentace sedm hráčů ze zámoří, na letošním šampionátu jich bude s největší pravděpodobností méně. Trenér Alois Hadamczik se připravuje i na možnost, že tým sestaví bez posil z NHL. Kvůli výluce totiž základní část kanadsko-americké soutěže skončí až 27. dubna a šampionát ve Stockholmu a Helsinkách začíná 3. května.

Trenér reprezentace Alois Hadamczik. foto: ČTK

"Vývoj v NHL sleduji každý den, ale momentálně jsou vše jen spekulace a úvahy. Jsem připraven i na to, že na MS nepojede nikdo z NHL," řekl Hadamczik po dnešní tiskové konferenci, na které zveřejnil nominaci na Švédské hry. "Je jasné, že na MS budeme mít z NHL málo hráčů, proto musíme dát opakovaně šanci hráčům, kteří přicházejí v úvahu. Turnaje Euro Hockey Tour jsou i nominační na mistrovství světa a dá se říct, že současný tým je základ pro mistrovství," uvedl.

Hadamczik se podle svých slov nechce k zámořské soutěži příliš upínat a počítá s tím, že tým sestaví z hráčů působících v Evropě. Jako například Vladimír Růžička, jenž na mistrovství světa v roce 2010 měl k dispozici jen čtyři hráče z NHL a s týmem získal zlaté medaile. "Na NHL nespoléhám. Soustředím se na hráče, které mohu mít, pokud nebudou zranění," podotkl Hadamczik.

ČTĚTE TAKÉ

Momentálně není ani jisté, zda se vydá na tradiční inspekční cestu do USA a Kanady. "Počkáme do konce února nebo na začátek března a uvidíme, jestli je nutné tam jet. Uvidíme, které týmy budou dole a které hráče bychom tam měli," uvedl reprezentační kouč, který počítá s tím, že bude s hokejisty v telefonickém kontaktu. "Myslím si, že to stačí. Hlavní je, že musím být přesvědčený, že ten hráč bude svou výkonností pro tým posilou. Když budu, tak není potřeba cesta do zámoří," vysvětlil Hadamczik.

Jisté je, že nebude šance hráče zkoušet. Poslední prověrkou před MS budou České hokejové hry v Brně od 25. do 28. dubna. To podle Hadamczika nebude problém. "Hráče znám a u těch, kteří budou volní, jsem schopen říct, že ho chci nebo ne. To, že někdo hraje v NHL, ale neznamená, že má tutově místo v nároďáku," dodal Hadamczik, který bude mít zájem o hráče kalibru Tomáše Plekance, Patrika Eliáše nebo Marka Židlického.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat