24. května 2011 9:16 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hašek s hokejem nekončí, ale letos chytat nebude

Dominik Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Brankář Dominik Hašek vyhlásil pro příští sezonu přestávku v kariéře, i v 46 letech ale myslí na další návrat. Deníku Sport legendární gólman řekl, že letos hokej hrát už nebude, protože neobdržel žádnou zajímavou nabídku, ale po pauze by rád ještě alespoň na rok někde svoje brankářské dovednosti uplatnil.

"Teď nebude nic. Nepřišla mi žádná nabídka, která by mě oslovila, a proto jsem se rozhodl, že letos hokej hrát nebudu," uvedl Hašek. "Ale já to v žádném případě nebalím. Pokud vidím, že mi ruce a nohy slouží, říkám si, proč od toho utíkat? Nechávám to otevřené," dodal.

Hašek uplynulou sezonu strávil ve Spartaku Moskva v KHL, v té předchozí slavil jeden ze svých úspěšných comebacků, když dovedl k titulu Pardubice.

Olympijský vítěz z Nagana 1998 a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu oznámil konec kariéry už třikrát, tentokrát ale poprvé zároveň otevřeně říká, že se chce po přestávce vrátit. Myšlenka na definitivní konec kariéry jej prý napadla, ale zapudil ji.

"Je mi sice o čtyři roky víc, než když jsem končil v Detroitu, ale já žádný rozdíl na svém těle nepozoruju. Už teď si v hlavě promýšlím plány na příští rok, jak bych měl trénovat. Na co se zaměřit, co přidat, kde ubrat. Chci to pak minimálně na rok zase zkusit," uvedl Hašek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MATERIAL PLANNER

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 37 000 - 37 000 Kč