Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hašek v reprezentaci? Úžasné, říká bývalý brankář Jiří Holeček

Sport

  19:54
PRAHA - Trenér české hokejové reprezentace se netají tím, že ho přepadají myšlenky o nominaci Dominika Haška (45) na dubnové České hokejové hry. To, že vůbec Dominik Hašek ještě chytá, je pro Jiřího Holečka, bývalého reprezentačního gólmana, něco neuvěřitelného. "Já byl už ve čtyřiceti psychicky unavený," popisuje své pocity Holeček.

Dominik Hašek v dresu Spartaku. foto: Reprofoto

Rok 2010 v obrazech

Reprezentační kouč Alois Hadamczik potvrdil, že uvažuje o nominaci Dominika Haška na dubnové České hokejové hry. Co tomu říkáte?
Mně se to těžko hodnotí. Nemám možnost ho sledovat v Kontinentální hokejové lize. Já se dozvím, že vychytal nulu, nebo se stal nejlepším brankářem týdne, ale jinak o něm nevím. Ovšem v jeho věku (koncem ledna bude Haškovi 46 let pozn. red.) reprezentovat je úžasné.

Neměli by dostat prostor mladší gólmani?
Například Štěpánka má odzkoušeného. Haška chce asi zkusit na mezinárodní úrovni, jestli na ni stačí.

Haškův comeback do 'nároďáku'. Je ve skvělé formě, říká Hadamczik - ČTĚTE ZDE

Dovedete si Haška představit jako jedničku na nadcházejícím mistrovství světa?
Já opravdu nevím, jak chytá. Nemám přehled jeho výkonů v každém zápase. Ale když byl ještě v Pardubicích, tak jsem si ho dokázal představit v brankářské dvojici s Tomášem Vokounem.

Co na to říkáte, že v jeho věku chytá ve druhé nejlepší lize na světe?
Je to pro mě neuvěřitelné. Když si vzpomenu na sebe, já jsem skončil, a to mi nebylo ani čtyřicet a už jsem toho měl dost. Hlavně jsem byl psychicky unavený. Že Dominik Hašek ještě chytá, je něco obdivuhodného.